Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Перший Кубок Що? Де? Коли? серед ІТ спеціалістів
(2008-02-16)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Перед вами зображення логотипу всім відомої компанії Apple. А який відомий український принцип, на думку деяких дотепників, покладено в його основу?

Відповідь:

Запитання №:2
Прослухайте перелік компаній, що є лідерами по кількості зібраних комп’ютерів, знайдений автором запитання в інтернеті:
1. Dell,
2. Hewlett-Packard
3. IBM
4. <Пропуск>
Заповніть, пропуск, врахувавши що компанія, яку пропущено, збирає комп’ютери тільки для власних потреб і не займається їх продажем.

Відповідь:

Запитання №:3
[Командам роздається наступний текст:]

Kur te vdes, te me mbuloni
Te ndonje kodrine,
Qe ta shoh gjithnje, vellezer,
Memen Ukraine;
Te veshtroj me gaz ne zemer,
Fushen pa kufi.
Te veshtroj si derdhet Dnjepri,
Si bucet ai,
Si vrapon mes Ukraines,
Drejt e per ne det,
Do t’i le me nj’ane ahere,
Fushat dhe rrekete;
Do te ngjitem lart ne qiell
Perendine te shoh,
T’i flas hapure t’i lutem,
Se tani s’e njoh.
Kur te me mbuloni mua,
Prangat flakini,
Derdheni ne shesh te luftes
Gjakun per liri!
Dhe ne familjen e madhe,
Te re dhe te lire,
Ma kujtoni fjalen time
T’urte dhe te mire!..

Перед вами відомий твір, перекладений на деяку мову, яка належить до індоєвропейської сім’ї мов. На цій мові за різними оцінками розмовляє від 6 до 15 мільйонів людей. Ми не закликаємо вас вчити цю мову, але через хвилину вам все ж потрібно назвати її, а також назву перекладеного твору на українській мові.

Відповідь:

Запитання №:4
Коли автор запитання вперше почув назву ЦЬОГО ФІЛЬМУ від свого друга, то подумав, що ТОЙ вимагає від нього повернути деяку комп’ютерну деталь. Сподіваємось, ви зможете “розкусити” четверте запитання і назвати актора, що зіграв головну роль у ЦЬОМУ ФІЛЬМІ.

Відповідь:

Запитання №:5
У англійській мові ЦЕ СЛОВО має багато значень, починаючи від фішки у грі чи певного виду приготовленої картоплі і закінчуючи мультиплікаційним персонажем. Еволюцію ЦЬОГО описує закон, названий таким самим ім’ям, як персонаж Гофмана. Назвіть цей закон.

Відповідь:

Запитання №:6
Як ви мабуть знаєте, компанія Google має традицію модифікувати логотип своєї компанії, присвячуючи його певному дню.
Через хвилину напишіть у правильному порядку дати, яким присвячені логотипи на малюнку.

Відповідь:

Запитання №:7
Згідно з означенням вікіпедії, це слово позначає групу людей, які добре орієнтуються по місцях, які по тих чи інших причинах є забороненими чи маловідомими основній масі населення, наприклад підземелля, закинуті території, території, що зазнали радіаційного зараження. Це також назва юніта із гри Starcraft II та гуманоїда із гри Half-Life 2. Вам це слово має бути відомим із однойменної комп’ютерної гри. Назвіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:8
Ця компанія була заснована у 1982 році. Не так давно вона придбала одного із своїх конкурентів. У 2006 році річних дохід компанії склав 2.6 мільярди доларів. Серед назв продуктів цієї компанії ми можемо виділити працівника цирку, стихію, керівника, еластичний шнур, транспортну споруду, піротехнічне шоу і навіть деякий спеціалізований магазин. Назвіть цю компанію.

Відповідь:

Запитання №:9
Увага! Картина Віктора Васнєцова!
Шановні знавці! Через хвилину напишіть назву цієї картини. Підкажемо: якщо ви хоча б раз бачили цю картину раніше, то ви можете промовити її назву навіть мимовільно.

Відповідь:

Запитання №:10
До 2001 року ЇЇ порівнювали із операційною системою Windows, оскільки вона все висіла і висіла. У наш час ВОНА знаходиться неподалік островів Фіджі. Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:11
У квантовій механіці існує парадокс під назвою “кіт Шредінгера”. Суть цього парадоксу зводиться до того, що деякий кіт, що знаходиться у закритій коробці, і живий, і мертвий одночасно. У базі даних гумористичного Сервера мерців, на якому відслідковується, хто зі знаменитостей живий, а хто вже помер, про кота Шредінгера одного разу було зазначено, що він "не живий", причому слово "не" було позначене деяким HTML тегом. Яким саме тегом?

Відповідь:

Запитання №:12
Анекдот. Вчора група кращих чукотських програмістів зробила чергову спробу вийти в Мережу . На жаль, як і минулого разу, результат виявився невтішним – 8 людей загинуло, 26 людей госпіталізовано з опіками різного ступеня важкості. Що ж, підсумок цілком закономірний... Назвіть фатальне для чукотських програмістів число.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com