Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 1998-1999 років, VI етап
(1999-00-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Талейран говорив, що війна надто серйозна справа, щоб доручати її... Кому?

Відповідь:

Запитання №:2
У підвалах храму Юню, що знаходиться на відстані 75 км від Пекіну, знайдено мармурову скриньку 4х5 см, на якій стоїть дата 544 рік до нашої ери. У цій скриньці є ще одна, а в тій ще одна, а в тій ще одна. Що ж знаходиться у четвертій скриньці?

Відповідь:

Запитання №:3
Цей список відкрив у 1865 році Джон Бутс, другим був у 1881 році Чарльз Гіто, третім - в 1901 році - Леон Чолгош. В цей список могли потрапити, та не потрапили, наприклад, Ліннет Фром і Сарра Джейн Мур - в 1975 році та Джон Гінклі - в 1981 році. Хто і коли, за офіційною версією, замкнув цей список?

Відповідь:

Запитання №:4
Вітальня сучасного помешкання вождя племені бамілеке в Камеруні обвішана шкірами пантер. Назвіть тварину, чиє хутро слугувала аналогом цих шкір у Європі.

Відповідь:

Запитання №:5
Першим його помітив Гюйгенс в 1655 році, але не назвав його. Через 203 роки Джон Гершель дав йому ім'я яке на початках здавалося невдалим. По-перше, це ім'я не мало в міфології ніякого відношення до бога Крона, а, по-друге, було ім'ям узагальнюючим, а не власним. Проте в 1974 році, коли було проведено деякі точні виміри об'єкта, дане ім'я, як на диво, підійшло. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:6
Розповідають, що Карл ІІ Англійський був настільки захоплений цим винаходом свого лікаря Контона, що нагородив його лицарським чином. З часом сукно замінили шкурами тварин, а в ХІХ столітті в Японії це почали робити зі шкіри. А що зараз є основним матеріалом для виготовлення цього?

Відповідь:

Запитання №:7
Вперше в цю гру зіграли англійські солдати в 1866 році, використавши для неї порожню консервну банку. А яке вдосконалення вніс у цю гру в 1879 році канадських рибалка Френсіс Нельсон?

Відповідь:

Запитання №:8
У червні 1986 року в медичний центр в Каліфорнії поступила пацієнтка з пухлиною мозку. Через декілька днів лікарі констатували смерть мозку, але роботу серця і легенів продовжували підтримувати за допомогою спеціальних апаратів ще два місяці. Для чого?

Відповідь:

Запитання №:9
Як відомо, перейменування міста не є подією надзвичайною. Але в історії Росії відомий тільки один випадок офіційного перейменування річки. Яка ж назва дали тій річці, щоб не зберегти навіть пам'яті про людину, що є однофамільцем і зараз дуже популярної жінки?

Відповідь:

Запитання №:10
В 1440 році маршала Франції барона де Реца звинуватили у вбивстві декількох сотень молодих дівчат, із крові яких він разом зі своїм другом алхіміком Прелатті ніби-то виготовляв золото. Яке казкове прізвисько отримав цей барон?

Відповідь:

Запитання №:11
У деяких народів давнини був звичай, коли починати страту мали право свідки злочину. Опишіть цю страту, згадану, до речі, і в Євангеліє, де вона так і не відбулася.

Відповідь:

Запитання №:12
У відомій гравюрі Альбрехта Дюрера "Святий Ієронім" вхід у келію подвижника охороняють символи Мужності та Вірності, лев і пес. А якої породи цей пес?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com