Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2008-05-11)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5
Запитання №:1
Автор питання побачив анонс: «Армрестлінг. Кубок світу-2007. Професіонали…» Далі йшли два слова, властиві турніру саме з цього виду спорту. Автор одразу згадав бачену ним колись схему Куликовської битви, на якій ці два слова стояли одразу за ще одним словом. За яким?

Відповідь:

Запитання №:2
У 1821 року П’єр-Жан Беранже був притягнутий до суду за видання збірки сатиричних пісень і засуджений до трьох місяців ув'язнення. Невдовзі після цього він надрукував ті самі пісні ще більшим накладом, але цього разу суд не знайшов у діях поета складу злочину. Додамо, що обсяг екземплярів нового видання був значно більший, аніж у попереднього. Так що ж це було за видання?

Відповідь:

Запитання №:3
Коментуючи результати виборів 2006 року до Верховної Ради для різних партій, журналісти каналу ICTV [Ай-сі-ті-ві] назвали несподівано низький результат блоку «Наша Україна» «холодним душем». А яке слово з семи літер було вжите в цьому ж репортажі по відношенню до блоку «Пора-ПРП»?

Відповідь:

Запитання №:4
Цей будинок, зведений на честь перемоги у війні 1812 року, бачив багато, у тому числі й двох людей з однаковим прізвищем. 1867 року всередині будинку в присутності 12 тисяч людей блискуче виступив перший, а десь у 20-30-х роках ХХ століття повз будинок пронесли другого. Назвіть тих двох, які стали випадковими свідками другої події.

Відповідь:

Запитання №:5
У серіалі "Доктор Хаус" головний герой, бажаючи виявити причину отруєння, уточнив у помічника, якого відтінку ВОНИ були - як акторка Холлі Беррі або як співачка Бейонс Ноулз? В результаті діагноз був поставлений точно, а пацієнта вдалося вилікувати. Скажіть, якій хімічній речовині ВОНИ дали назву?

Відповідь:

Запитання №:6
На сучасному прапорі цієї країни зображений, як це не парадоксально, Георгіївський хрест - одна з найвищих британських військових відзнак, якими нагороджуються цивільні за хоробрість в бою. Королівський декрет від 28 грудня 1943 року пов’язує нагородження з великою відвагою і мужністю, що виявили жителі під час Другої світової війни. Назвіть цю країну.

Відповідь:

Запитання №:7
У мемуарах одного з колишніх в'язнів Освенціму йдеться про передумови зародження нацизму і життя у концтаборі. Там є такі рядки: «Я слухав Моцарта, … читав Шіллера, і не міг собі уявити, що їхній народ зміг скоїти таке. В мене немає фантазії ІКСА, щоб уявити ІГРЕК, але це було саме воно». Напишіть слова, які ми замінили на ІКС та ІГРЕК.

Відповідь:

Запитання №:8
Цей чоловік помер у віці 88 років. В 48 років він був учасником антарктичної експедиції. Піку своєї кар'єри він досяг у 33 роки. А що стало цим піком?

Відповідь:

Запитання №:9
У нас ЇХ практично не було, а в Америці ВОНИ «вимерли» 40 років тому. Підлітки вважали ЇХ ідеальним варіантом для романтичних побачень, а працювати ВОНИ могли тільки в певні години доби. На сайті membrana.ru стверджується, що в наш час ВОНИ воскресають на порожньому місці. Назвіть ЇХ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:10
Наприкінці 18 сторіччя в Пермі виник новий цвинтар. З цієї нагоди за ініціативою місцевої влади річка Акунька, що відокремлювала місто від кладовища, отримала нове ім'я. Яке?

Відповідь:

Запитання №:11
Командам видається роздатковий матеріал.
Яку тварину зображено на обкладинці книги Скотта Греннємана "Don't click on the blue e" ["Дон'т клік он зе блу і]?

Відповідь:

Запитання №:12
У повісті Олександра Бєляєва "Аріель" головний герой здобуває здатність до левітації, але змушений приховувати це. Він бере участь у змаганнях з легкої атлетики і здебільшого перемагає, оскільки може за власним бажанням змінювати свою вагу. Однак, бажаючи повною мірою відчути радощі перемоги, а також щоб його не викрили, герой повертав своєму тілу нормальну вагу у тих випадках, коли з ним робили дещо. А що саме робили?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com