Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2008-05-11)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5
Запитання №:1
На сайті «Жаб’яче царство» наведені різні слова, що відповідають тематиці сайта. Назвіть людину, чиє прізвище наводиться там як синонім богатиря.

Відповідь:

Запитання №:2
Хоча цей топонім дуже відомий, його походження досі викликає дискусії серед фахівців. За однією гіпотезою, він має індоєвропейський корінь ulu – «обертати», що підтверджується округлістю обрисів самого об'єкту. Інший підхід проводить аналогії з Гімалаями через схожий корінь «алайа», що на санскриті означає «обитель». Найпопулярніша версія приписує назві об’єкту спорідненість зі словом «лампа». Назвіть цей об'єкт.

Відповідь:

Запитання №:3
На початку дев'яностих років минулого століття футболіст Клас Інгесон, керуючи автомобілем, не зміг уникнути зіткнення, в результаті чого отримав зсув шийних хребців. Після аварії Інгесон здобув прізвисько – ІКС. До речі, ІКСИ є причиною того, що у автомобілів СААБ зміцнене лобове скло. Назвіть роман 1923 року, у якому ІКС є одним із головних героїв.

Відповідь:

Запитання №:4
Біографи Девід і Стефен Ховарди пишуть, що спочатку цей короткий текст виглядав дещо інакше. Спочатку прізвище вирішили замінити на назву країни. Після цього з'ясувалося, що слОва «певен» немає в словнику, і воно було також замінене. Остаточний варіант побачив світ об 11.35. Назвіть географічний об'єкт, неподалік від якого це відбулося.

Відповідь:

Запитання №:5
Наприкінці 1652 року голландський флот адмірала Тромпа завдав поразки англійській ескадрі. За легендою, після бою Тромп повісив на щоглі певний предмет, на знак того, що він вичистив Ла-Манш від ворогів. Майже на сто років раніше цей предмет став одним з атрибутів служби в одному війську. Назвіть це військо.

Відповідь:

Запитання №:6
Згідно з опитуванням, яке проводилося серед британських школярів 1995 року, три перших місця серед найбільш популярних книг посідають «Аліса в Країні Чудес», «Острів скарбів» та «Пригоди Олівера Твіста», що цілком логічно. Але цікаво, що четверте місце посідає книга, перекладена з голландської. Назвіть цю книгу.

Відповідь:

Запитання №:7
Якось у другій половині 19 сторіччя петербуржці одного й того ж весняного дня могли спостерігати два вбивства. В одному випадку на місці загинуло четверо людей. В іншому власне вбивства лише починалися, але відомо, що з ранку до вечора загинуло близько двохсот людей. В обох випадках ключовими фігурами були два родичі. Назвіть їх.

Відповідь:

Запитання №:8
Увага, у запитанні є заміни.
Розповідаючи про першу зустріч Едуарда Тюдора і Тома Кенті, автор пише: "Хвилину ІВАН-ЦАРЕВИЧ дивився на ІВАНА-ДУРНЯ з поважною замисленістю". ІВАН-ЦАРЕВИЧ є назвою відомої казки. Напишіть два слова, які ми замінили на ІВАН-ДУРЕНЬ.

Відповідь:

Запитання №:9
Жартівливе дослідження стверджує, нібито символом столиці цієї азіатської держави є сумчаста тварина, що відбилося і в назві столиці. Назвіть цю державу.

Відповідь:

Запитання №:10
За однією з версій, у 13 сторіччі португальський король Альфонс III додав до традиційного португальського прапора з п’ятьма щитами "червоне облямування із золотими зАмками". Так він символізував союз, що утворився після одруження короля з дочкою монарха однієї з європейських держав. Назвіть точно цю державу.

Відповідь:

Запитання №:11
Назва однієї з серій серіалу "Доктор Хаус" фонетично відрізняється від знаменитої фрази англійського класика лише одним звуком, вимовленим двічі. Скажіть, яку хворобу виявляли герої серіалу?

Відповідь:

Запитання №:12
У радіовиступі, який сповіщав про початок Великої Вітчизняної війни, Молотов серед міст, що зазнали бомбардування, згадав лише одне місто на території Російської Федерації. Назвіть це місто.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com