Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2008-05-11)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5
Запитання №:1
Свого часу жартівники твердили (втім, без особливих на те підстав), що порядкові номери нових моделей автомобілів ГАЗ відповідають номерам… Чого?

Відповідь:

Запитання №:2
Після «революції троянд» в Грузії журналісти намагалися давати аналогічні назви новітнім революціям інших країн. Так, українську революцію журналісти попервах називали каштановою, а киргизьку – тюльпановою. Стаття у журналі «Комерсант» про плани виступу киргизьких опозиціонерів називалася відомим висловом, до першого слова якого була додана назва тканини. Спробуйте відтворити назву статті українською мовою.

Відповідь:

Запитання №:3
За часів Київської Русі це місто було селом, мешканці якого займалися рибальством і ще одним промислом. А в оповіданні Леоніда Каганова «Сірусянка» зоопарк цього міста є найбільшим у Галактиці. Назвіть це відносно невелике місто.

Відповідь:

Запитання №:4
В одній фантастичній повісті у героя перед подорожжю у космос були виявлені на одязі і взутті мікроби тифу, паратифу, дизентерії, грипу, коклюшу, туберкульозу, сибірської виразки, анаероби стовбняку, зворотної пропасниці, ящура, сказу, віспи тощо. Назва цього розділу співпадає з назвою частини іншого твору, написаного більш ніж за 6 століть до цього. Як же називався розділ?

Відповідь:

Запитання №:5
1899 року був вчинений замах на австрійську імператрицю Єлизавету Баварську, коли вона підіймалася на корабель. Убивця скористався тонким і довгим стилетом, влучивши імператриці просто в серце. Після такого поранення людина миттєво стікає кров'ю, проте Єлизавета змогла зробити кілька десятків кроків і померла, так і не зрозумівши, що, власне, з нею відбулося. Назвіть те, завдяки чому сталося це диво.

Відповідь:

Запитання №:6
Увага, в питанні слова «АЛЬТИСТ» і «ДАНИЛОВ» замінюють інші слова.
Знайомий автора питання деякий час працював АЛЬТИСТОМ ДАНИЛОВИМ. У АЛЬТИСТА ДАНИЛОВА був колега - АЛЬТИСТ Валєра, що працював, як це не дивно, АЛЬТИСТОМ. У повісті якого письменника з'явився АЛЬТИСТ ДАНИЛОВ?

Відповідь:

Запитання №:7
Фільм «Біла пустеля» 1958 року, що розповідав про життя канадської тундри, отримав чимало нагород як кращий документальний фільм. Але саме цей фільм став джерелом міфу, що згодом ліг в основу відомої комп'ютерної гри 1991 року. Назвіть головних героїв цього міфу.

Відповідь:

Запитання №:8
Цитата. «Як це збуджує – отримати на руки справжню кризу, після того, як половину політичного життя ти провела у нудних проблемах на кшталт охорони довкілля!» Ця фраза з'явилася у зв'язку з подіями навколо географічного об'єкту. Назвіть цей об'єкт.

Відповідь:

Запитання №:9
Нещодавно в одній з країн Азії захисники прав тварин досягли значного успіху, через що деякі люди втратили свою прадавню професію. Інакше й бути не могло, адже вони постійно лупцювали на репетиціях своїх підопічних. Назвіть інструмент, яким вони для цього користувалися.

Відповідь:

Запитання №:10
На думку письменника Свірського, подих «відлиги» став помітний 1954 року на другому з'їзді радянських письменників. Так, у фойє палацу, де відбувався з'їзд, висів дружній шарж на Корнія Чуковського, якого за сталінських часів переслідувала офіційна критика. Шарж був підписаний неологізмом, що починався літерами Н, А, Ш. Відтворіть підпис повністю.

Відповідь:

Запитання №:11
У серії комп'ютерних ігор Fallout дія відбувається у світі, що постраждав від ядерної і біологічної війни. Основою тваринництва там є браміни – різновид великої рогатої худоби. Браміни мають таку ж особливість що й офіційний - з XV сторіччя - символ Священної Римської Імперії. Назвіть цю особливість.

Відповідь:

Запитання №:12
Увага, в питанні є заміни!
Один з перших КУБІВ був створений у 1492 році мешканцем Нюрнберга. Журнал GEO стверджує, що тим самим цей мешканець зробив великий внесок у, так би мовити, розширення середньовічної свідомості, і тому його можна називати “першим КУБІСТОМ”. Втім, зараз стають все популярнішими якраз запеклі супротивники КУБІЗМУ. Напишіть слово, яке ми замінили словом КУБ.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com