Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2008-05-11)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5
Запитання №:1
Увага, анекдот.
Вчені з'ясували, що в групі «ВІА ГРА» після Віри буде Катя, Юля, а потім Оля, яка й розвалить групу. Назвіть прізвище Олі.

Відповідь:

Запитання №:2
В інтерв'ю газеті «Столичные новости» ця людина назвала себе ”шпигуном від журналістів у владі”. А автори одного сучасного підручника, згадуючи цю людину, роблять лише одне уточнення з двох слів, що вказує не на те, ким вона є, а на те, ким вона не є. Відтворіть це уточнення.

Відповідь:

Запитання №:3
До речі, про футбол.
Уявіть собі, як 6 березня 2008 року на поле стадіону виходять учасники 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів - лондонський “Арсенал” та італійський “Мілан”. Камера повільно показує гравців обох команд… Як відомо, «Мілан» програв і «вилетів» з Ліги Чемпіонів. А тепер скажіть, який оскароносний фільм став назвою газетної статті про цю поразку?

Відповідь:

Запитання №:4
Цитата з роману «Мобі Дік або Білий кит»: «…Вказівки … щодо шляху були такі: тримати жовтий пакгауз за правим бортом, доки не відкриється (пропущені два слова) за лівим бортом…». Назвіть пропущені слова, які утворюють назву українського міста з населенням понад 200 тисяч чоловік.

Відповідь:

Запитання №:5
Як повідомляє Айзек Азімов, легенди Ізраїльского царства зібрані науковцями у так званий E-документ, а легенди Іудейського царства - в Y-документ (ігрек-документ). Такий розподіл виявився зручним, бо він не тільки розрізняє коліна Єфрема та Іуди, які панували у царствах, але й вказує на відмінність у написанні певного слова. Напишіть це слово в будь-якому з варіантів.

Відповідь:

Запитання №:6
Увага: у питанні є заміни.
За анекдотом, одна з ознак бідності — це якщо ви вирішили продати свій фамільний столовий ТРИНАДЦЯТИЙ. Яке слово ми замінили на ТРИНАДЦЯТИЙ?

Відповідь:

Запитання №:7
Відомий математик Алан Тьюрінг наклав на себе руки за допомогою ЦЬОГО, просякнутого ціанідом. Злі язики твердили, що Тьюрінг обрав такий спосіб смерті, щоб віддати данину своїй улюбленій казковій героїні. Є гіпотеза, що логотип, який зображує ЦЕ, створений саме на згадку про смерть Тьюрінга. Назвіть компанію, яка використовувала цей логотип до 1999 року.

Відповідь:

Запитання №:8
Хтось в її імені почує щось крижане, а хтось почує золоте. І не важливо, на якій мові. Адже її розуміли практично в будь-якій точці земної кулі. Як вона сама стверджувала, протягом вагітності її мати не вживала нічого крім устриць та шампанського. Напишіть ім’я цієї жінки.

Відповідь:

Запитання №:9
У питанні словом ІКС замінені два слова.
Яна Клочкова, Андрій Шевченко, Олег Блохін, Сергій Бубка – всі вони були колись ІКСАМИ. Якщо в другому слові ІКСА замінити одну літеру, отримаємо "звання", яким журналісти охрестили Євгена Черняка, власника торгової марки "Хортиця". Напишіть це «звання».

Відповідь:

Запитання №:10
Шведський письменник і драматург Август Стріндберг казав про цього не шведського письменника: «Ми в Швеції говоримо просто (пропуск). Без ініціалів. Він належить нам і нашим батькам, він - наше дитинство і наша зрілість. Так само як і наша старість». Про якого ж письменника так відгукнувся Стріндберг?

Відповідь:

Запитання №:11
Документальні фільми із серії «З висоти пташиного польоту» розповідають про міста світу. У перекладі з англійської серії про Нью-Йорк згадується чудовий краєвид з Емпайр-стейт білдінгу на місто і на ЦЕ. Тут маємо очевидну помилку перекладача, оскільки навіть з Емпайр-стейт білдінгу ЦЕ розгледіти не можна: від Нью-Йорка до ЦЬОГО понад 1200 км. Цікаво, що місцеві мешканці називають ЦЕ “крижаним мішком”. А як ЦЕ називають географи?

Відповідь:

Запитання №:12
Марк Вініцій, один з героїв Генріка Сенкевича, одного разу написав небагатослівного листа. Останнім словом у листі було «fugi» (фугі). Відтворіть ще хоча б два слова з цього листа.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com