Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкритий кубок факультету прикладної математики та інформатики 2008
(2008-05-06)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Жіноча венеціанська маска «моретта» не тільки приховувала обличчя, але й змушувала приховувати ще дещо. У маски не було зав’язок і вона утримувалась на обличчі завдяки особливому виступу. Знімалась вона майже миттєво. Достатньо було просто… Що зробити?

Відповідь:

Запитання №:2
Один зі способів тайнопису полягає в наступному. Етап перший: нанести текст сумішшю галунів, чорнил і оцту. Етап другий: витримати в міцному розсолі, або оцті. Етап третій: тримати в кип’ячій воді близько 5 хвилин. Тому, хто побажає прочитати прихований напис достатньо буде лише видалити що?

Відповідь:

Запитання №:3
У Великій Радянській Енциклопедії в 29 томі на 240 сторінці розміщена стаття про художника Івана Шишкіна. Тут же в якості ілюстрації до статті наведено один із творів Шишкіна. А як називається цей твір?

Відповідь:

Запитання №:4
У фільмі Мела Гібсона “Апокаліпсис” відбуваються два явища, одне з яких пов’язане з темнотою, а друге зі світлом. Під час першого героя ледве не приносять в жертву. Невідомо чи це помилка, чи вільність режисера, але обидва явища ніяк не могли статися протягом доби. Назвіть обидва явища в правильному порядку.

Відповідь:

Запитання №:5
По легенді імператор Тай-Цзун досить оригінально обирав собі жінку на ніч. Він їздив по жіночій частині імператорського палацу, на тачці, запряженій вівцями. В будинку, біля якого вівці зупинялись він і залишався ночувати. Винахідливі дами знайшли спосіб приманювати овець до свого будинку. Через деякий час доріжки в жіночій половині палацу стали подібними до землі одного відомого міста після захоплення його ворогами. Назвіть це місто.

Відповідь:

Запитання №:6
В англійській мові це слово позначає міфічного травоїдного монстра, описаного в Біблії, проте в нас те саме слово позначає реальну тварину, яка дуже добре підходить під біблійний опис. В англомовній версії гри Герої меча і магії 3 це слово позначає істоту, чомусь зовсім не схожу на коня і яка не живе в річці. А у відомій книжці це слово є іменем кота. Назвіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:7
Увага на екран! На малюнку ви бачите герб однієї із сучасних держав. Головна частина герба – птах Гаруда зі щитом на грудях. Птах Гаруда – це транспортний засіб бога Вішну, він часто зустрічається у місцевих древніх храмах. Напис на сувої – національний девіз – дослівно перекладається як «(Хоча) В частинах, та все ж один». Чорний колір меншого щита трактується як символ Мухаммеда, пророка ісламу, як домінуючої релігії. Дерево баньян, відоме своєю розвиненою кореневою системою, вказує на те, що ця держава постала із багатьох різних древніх народностей. Сподіваємось, що цієї інформації вистачить вам, щоб назвати державу, чий герб зображено на екрані.

Відповідь:

Запитання №:8
Один із співробітників Оренбурзької митниці народився і здобув освіту в Німеччині. Він так і не вивчив російську мову, але це не заважає товаришам по службі дуже високо цінувати його ІНТУЇЦІЮ, завдяки якій вони всього за чотири роки зуміли знайти більше 700 кілограмів... Здогадавшись, чого саме, скажіть, яке відчуття ми замінили на ІНТУЇЦІЮ?

Відповідь:

Запитання №:9
Під час знаменитої хокейної суперсерії 1972 року між командами СРСР і Канади іноземці, які приїхали в Москву, дуже боялися радянських спецслужб. Канадець Френк Маховліч думав, що готель прослуховується КГБ і почав уважно оглядати свій номер. В результаті знайшов-таки підозрілий металевий предмет під килимом на підлозі. Зрадівши з приводу знайденого, він став відкручувати цей «прослуховуючий пристрій». А що трапилось в одному з номерів цього ж готелю після його дій?

Відповідь:

Запитання №:10
Члени комітету суспільного порятунку, керівного органу якобінців, писали на бланках з овальною віньєткою, у формі чотириповерхової вежі. На першому поверсі вежі було написано «або смерть». Відтворіть написи на інших трьох поверхах.

Відповідь:

Запитання №:11
Одна із останніх розробок компанії Сіменс для великого тенісу, яка дозволяє точно визначити точку приземлення м’яча – це ВОНО. Завдяки американському письменнику, який народився в кінці 18 століття, з’явилося на світ чи не найбільш відоме ВОНО. Синьо-блакитна псевдоморфоза кварцу по крокодиліту – це теж ВОНО. Назвіть ЙОГО двома словами.

Відповідь:

Запитання №:12
У берберійського племені туарегів, на відміну від інших народів, панує традиція матріархату, згідно з якою не жінка приходить в сім’ю чоловіка, а навпаки – чоловік в сім’ю жінки. Згідно з віруваннями туарегів, чоловік може принести в собі злих духів, саме тому після досягнення прийнятного для одруження віку, він зобов’язаний носити тигельмут. Здогадавшись, що являє собою тигельмут, назвіть більш відомий його аналог.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com