Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

VI Кубок Незалежності
(2008-08-23)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У Києві є медична установа, назва якої містить слово “перлини” та числівник. Який саме?

Відповідь:

Запитання №:2
Якщо розуміти це слово буквально то, воно означає- “Суміш зерна пшениці і жита, жита і ячменю, ячменю і вівса, тобто борошно з такої суміші”. Цим словом колись в Одесі часто називали дітей, які з’явилися на світ в результаті змішаних шлюбів. Проте найбільш поширеним значенням цього слова є інше. Про яке слово йшла мова?

Відповідь:

Запитання №:3
Чи Вам добре відома творчість Миколи Васильовича Гоголя? Зараз перевіримо. Епіграфи до своїх творів “Сорочинський ярмарок” та “Травнева ніч” Гоголь, взяв з комедій саме цього мабуть невідомого для більшості з Вас комедіографа. Проте Гоголь добре знав цього комедіографа та багато чим, завдячував йому. Хто цей комедіограф?

Відповідь:

Запитання №:4
Ви мабуть, чули про кампанію перейменувань міст на честь діячів революції. У 1926 році один робітник, запропонував перейменувати ще одне місто, щоб воно “своєю назвою, нагадувало трудящим про велику революційну роботу, що її проводив товариш Троцький в Україні у роки жорстокої класової боротьби.” До існуючої назви міста, пропонувалося додати 5 літер. Як же пропонувалося назвати місто?

Відповідь:

Запитання №:5
Цим диференціальним оператором у 2003 році назвався гурт львівських математиків, а вам треба назвати російську абревіатуру з трьох літер, які визначають сенс існування цього колективу.

Відповідь:

Запитання №:6
Цей термін походить з американського сленгу і означає „давання наркотиків”. Також цим словом назвався ужгородський панк-гурт, а 20 і 21 серпня ми почули його в інформаційних повідомленнях. Назвіть прізвище українки, яке фігурувало в цих повідомленнях.

Відповідь:

Запитання №:7
Знаменитий український мандрівник та громадський діяч Борис Лісаневич, якому в роки революції вдалося виїхати за кордон, якось приймав у своєму готелі в Непалі, маршала Ворошилова. Климент Ворошилов, запропонував Борису зайнятися організацією прийомів закордонних гостей у Кремлі. Заради цього, Ворошилов навіть був готовий купити квиток до Москви для Лісаневича. На що Борис посміхнувся та зауважив, що він віддає перевагу мати квитки… Продовжіть думку Бориса Лісаневича.

Відповідь:

Запитання №:8
На сторінках книги “100 знаменитих жінок України”, виданої 2006 року, харківським видавництвом “Фоліо”, ми можемо зустріти чимало видатних українок. Скажіть будь-ласка чиє фото, займає близько 2/3 обкладинки цієї книги?

Відповідь:

Запитання №:9
В української спортсменки Маргарити Пісоцької нещодавно була незвичайна подія, адже вона зустріла свій день народження, не на якомусь там морі, а на Олімпіаді. Журналіст Першого національного, коментуючи цю подію того святкового дня, зазначив, що у неї зараз ТАКИЙ настрій. До речі слово яким він охарактеризував цей настрій, лише однією літерою, відрізняється від першого слова назви виду спорту, у якому виступає Маргарита. То ж який настрій був у Маргарити на думку журналіста?

Відповідь:

Запитання №:10
Останнім часом в Рунеті почастішали згадки про сцену з фільму “Місія нездійсненна”, де герой Тома Круза допитує радянського агента. Назвіть ім’я та прізвище цього агента, якщо вони співпадають з іменем та прізвищем партизанського командира, що воював із загонами УПА.

Відповідь:

Запитання №:11
Увага у запитанні є пропуски. Прослухайте фрагмент з поезії Л. Костенко-“Старий годинникар”.

Усмішкою дитячої фортуни
було для нас потрапити в той дім.
Там все було блискуче і латунне,
і …(перший пропуск) там залишив … (другий пропуск).

Заповніть перший пропуск назвою приладу, а другий ім’ям. До речі цей прилад та ім’я відомі вам з дитинства.

Відповідь:

Запитання №:12
Увага чорна скринька. Ось декілька українських народних загадок про те, що зараз знаходиться у чорній скриньці. 1.Простий хлопачок має червоний ковпачок; а як його зачепи, то біда. 2. Зразу-чирк! Потім-пшик! Потім-блик! 3.Маленький бугаєць всю слободу переверне. Що у чорній скриньці?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com