Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2002-2003 років, VII етап
(2003-06-21)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Ці два антоніми – римовані іменники грецького походження. Першим з них у Давній Русі називали збірку повчальних оповідань, розташованих за днями року. Саме першим, а не другим з цих антонімів, характеризував себе син коваля, колишній львівський студент. Назвіть ці два антоніми.

Відповідь:

Запитання №:2
Відповідно до спостережень Володимира Брюггена, ПЕРШИЙ – це аж ніяк не ДРУГІ, бо втрачені ДРУГІ повернуться, а втрачений ПЕРШИЙ – ніколи. Назвіть ПЕРШИЙ і ДРУГІ.

Відповідь:

Запитання №:3
Огайо - 1580; Коннектікут - 552; Теннесі - 1470; Алабама - 640; Іллінойс - 653. Назвіть розмірність зазначених чисел.

Відповідь:

Запитання №:4
ПЕРШИЙ, про якого йдеться в питанні, був четвертим представником своєї країни і першим серед представників своєї нації. При згадуванні його прізвища багато хто з вас швидше згадає про ДРУГОГО - так би мовити, його однофамільця, показаного разом із двома своїми товаришами у відомім творі XIX століття. Шановні знавці, ми не будемо запитатувати у вас прізвище цих людей. Наведіть абсолютно точно власну назву того транспортного засобу, завдяки якому ПЕРШИЙ став широко відомий.

Відповідь:

Запитання №:5
За однією з легенд, це місто заснував Геракл під час свого десятого подвигу. Фінікійці називали це місто Сефеле, що означає «поділ», а араби - Ішбілійя. Це місто безпосередньо причетне і до подій епохи Великих Географічних відкриттів - не випадково в одному з його музеїв знаходяться знаменита картина Алехо Фернандеса «Мадонна мореплавців». Відомий поет, що загинув у 1936 році, назвав це місто «лабіринтом кохання, кришталю і каменю». Напишіть сучасну назву цього міста.

Відповідь:

Запитання №:6
3 чана, 1 чжи, 4 цуня, 1 фен, 5 чі, 9 хао, 2 мяо, 7 ху... Дайте абсолютно точну відповідь, про що йдеться у цій послідовності?

Відповідь:

Запитання №:7
У цьому українському місті відбувся перший із часу розпаду СРСР економічний форум губернаторів України і Росії. Член оргкомітету форуму Михайло Фрейдман назвав це місто «тим самим географічним місцем на планеті, де було багато перетинань етносів і народжуються дуже талановиті люди й ідеї». Назвіть це місто.

Відповідь:

Запитання №:8
В оповіданні Милорада Павіча «Атлас вітрів» північний вітер відносить слова головного героя, теж письменника, із сторінок його книг, замінюючи їх чужими. Потім змінюються і назви книг, і, нарешті, замість імені автора з’являється чуже, «варварське» і цілком незнайоме ім’я. Назвіть це ім’я.

Відповідь:

Запитання №:9
Закінчіть одним словом рубаї Ніни Супруненко:

«В мені живе найперший спомин зла,
Я пам’ятаю, хоч була мала:
Сади корчують. А старезна груша,
Вже вирвана з корінням, - ...!»

Відповідь:

Запитання №:10
У Мексиці середини ХХ століття реклама охоплювала практично всі шари населення. Так, реклама порошку від головного болю «Мехораль» для мешканців-атеїстів зображувала змучену жінку, у голову якої віткнуті шпильки, канцелярські кнопки, голки та інші подібні гострі предмети. У рекламі «Мехораля» для віруючих замість жінки було зображено відому особистість. А що було зображено замість вказаних вище предметів?

Відповідь:

Запитання №:11
Увага ведучому: лапки у словах «Молока з медом» при читанні не вказувати!!! Останні п’ять років свого життя він виховував сина, особисто прав і прасував, і навіть випікав домашній хліб. Потім захопився тваринництвом, купив ферму і вирощував корів. Однак «Молока з медом» його шанувальники дочекалися лише через три роки після його смерті, яку Р.Рейган назвав «великою трагедією». Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:12
За деякими даними, саме на цей острів з’їжджалися князі Київської Русі перед битвою на Калці. А Тарас Шевченко згадував про цей острів у кількох віршах, один з яких називається «Не хочу я женитися». Як називається цей острів?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com