Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Фінал Кубка Західної України імені Данила Галицького,
ІІІ Регіональний турнір серед засобів масової інформації,
Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2002-2003 років, VI етап
(2003-05-31)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Одну з літер української абетки 1917 року художник Георгій Нарбут проілюстрував таким чином: посередині малюнка стоїть велика людина, широко розставивши ноги та схрестивши на грудях руки. Позаду цієї постаті зображена вулиця, на якій стоїть механічний витвір людських рук. А над цією вулицею Нарбут зобразив два екземпляри іншого витвору людських рук. Назвіть цю літеру.

Відповідь:

Запитання №:2
Ця церква, побудована у 1744 році, є одним із символів Києва. Цікаво, що вона, немовби відповідаючи своїй назві, є першим на українському грунті витвором чистого рококо. Назвіть святого, який, за деякими переказами, першим встановив хреста на тому самому місці, де стоїть ця церква.

Відповідь:

Запитання №:3
У індіанців шуарів найкращими вважалися курячі яйця, які дуже довго лежали на сонці. Тому індіанці були дуже здивовані тим, що чехословацькі мандрівники попросили свіжих яєць. А індіанець-провідник здивовано сказав мандрівникам, що він бачив, як вони нещодавно їли тухли безголових риб, які, до того ж, плавали не у воді. Що мав на увазі цей індіанець?

Відповідь:

Запитання №:4
В озвучуванні знаменитого мультсеріалу «Сімпсони» вже брали участь такі відомі люди, як Білл Клінтон, Елізабет Тейлор, Стінг. Нещодавно в цій роли виступив і прем'єр-міністр Великобританії Блер. Він озвучив персонажа, що за ходом сюжету розписує сімейці Симпсонів усі принади туристичного відпочинку в Англії. Назвіть цього персонажа.

Відповідь:

Запитання №:5
Англієць Чарльз Ворт створив у 1858 році у Парижі свій Будинок моди, а головною моделлю зробив дружину Наполеона III Євгенію. Після того, як в убрання від Ворта одягнулися королі та королеви майже всієї Європи, йому було присвоєно титул «кращий (слово пропущене) Європи». Назвіть пропущене слово.

Відповідь:

Запитання №:6
Послухайте короткий виклад змісту одного твору, почутий автором питання з екрану телевізора: «Їх завдання – знайти одного вояка. І вони пройдуть всі кола пекла, щоб (пропуск) і здобути п’ять...». Чого?

Відповідь:

Запитання №:7
Екологічна організація з Нової Зеландії почала велику PR-акцію, яка полягає в рекламуванні хутряного одягу зі шкірок екстравагантних тварин що називаються хвостаті опосуми. Роблять це не тому, що хочуть заробити грошей, а тому, що не знають, як від тварин позбутися. Опосуми дуже шкідливі, їх дуже багато, і ночами вони з’їдають велику частину дерев місцевих лісів. Слоган кампанії такий: «Краще опосуми на (пропущене слово), ніж на деревах». На чому ж віддають перевагу бачити опосумів екологи?

Відповідь:

Запитання №:8
Кілька століть тому в Росії цю хворобу не випадково називали «бугорчаткою», адже в хворого, дійсно, утворюється множина вузликів, що нагадують горбики. До речі, і латинська назва цієї хвороби походить від слова, що означає «горбик». Назвіть цю хворобу, яка в останні роки, на жаль, усе частіше нагадує про себе, у тому числі й у нашій країні.

Відповідь:

Запитання №:9
Гумористи стверджують, що незабаром між будинками київського готелю «Україна» і Верховної Ради почне курсувати VIP-маршрутка, яка буде робити зупинки тільки за вимогою... Скількох пасажирів?

Відповідь:

Запитання №:10
Цим словом в давній Русі та Україні називали напівосвічених духовних людей, які ходили святими місцями України, до Царграду і навіть в Єрусалим. Тепер цим словом називають людей переважно з фізичними недоліками. А який народ, так би мовити, «винен» у цій зміні?

Відповідь:

Запитання №:11
Твір харківського поета ХІХ століття Якова Щоголева, про який йде мова у цьому питанні, є результатом одного з напрямків його творчої діяльності. Закінчіть двома словами фрагмент з цього твору:

«Уже й на мене час приспів,
Роздасться похоронний спів;
Засиплють яму... і кінець!
Другий десь найдеться співець,
І вже не я, а буде він
Співати про ...».

Відповідь:

Запитання №:12
У своїй автобіографії Гнат Хоткевич розповідає про вчителя російської мови, «обрусєлого хохла» з суто українським прізвищем. Тим, хто знає прізвище цього вчителя, треба лише його пригадати. Тим, хто цього не знає, треба скористатися відомою традицією досвідчених «знавців» та спробувати створити український варіант цієї традиції. Отже, назвіть прізвище вчителя.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com