Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2002-2003 років, V етап
(2003-04-06)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Коментуючи епізод «Мисливець за душами», у якому була піднята проблема різного сприйняття поняття «душі», сценарист серіалу «Вавилон-5» Майкл Стражинський наводить наступний факт: «Хтось із групи, що займалася монтажем, зауважив, що у нього виникли теологічні проблеми... Точка зору, з якої було знято цей епізод, не сподобалася йому..., йому довелося захищати весь контекст своїх уявлень..., йому довелося...». Якщо ви зробите те ж, що і цей монтажер, то легко зможете відповісти, що ж цій людині довелося зробити. Що ж?

Відповідь:

Запитання №:2
Цьому жіночому імені словник власних імен наводить два значення. Перше походить з латинської мови і перекладається як «кіль корабля». Друге значення виникло у 1933 році і пов’язане не тільки з кораблем, а ще і з морем. Про яке море йде мова?

Відповідь:

Запитання №:3
У третьої з дев’ятьох вона містить дві третини маси і сім восьмих об’єму. Її назва походить від грецького слова, що означало «покривало». Назвіть її.

Відповідь:

Запитання №:4
Розповідають, що Лучано Паваротті не відрізняється щедрістю стосовно обслуговуючого персоналу. Якось, замість того, щоб дати на чай готельному портьє, він зробив щось, заявивши, що це дорожче за усілякі гроші. Що ж зробив Паваротті?

Відповідь:

Запитання №:5
У газеті "Известия" за січень 1966 року читаємо: "Друга повість - (пропущена назва), як і перша - «Далека райдуга» - скоріше може дезорієнтувати нашу молодь, ніж допомогти їй у розумінні законів суспільного розвитку. Наскільки ж ми, громадяни сьогоднішньої соціалістичної спільноти, людяніші та гуманніші, ніж її герої? Ми втручаємося в хід історії, ми допомагаємо народам, що боряться за свою свободу і національну незалежність». А як же називається ця друга повість?

Відповідь:

Запитання №:6
За інформацією «Комсомольської правди», у 1990 році середня сума цього складала в Туркменії 17978 карбованців, в Азербайджані - 7981 карбованців, у Таджикистані - 7017 карбованців, в Узбекистані - 6397 карбованців, у Казахстані - 4256 карбованців, у Киргизії - 4206 карбованців. З огляду на народні традиції і звичаї цих країн, назвіть це.

Відповідь:

Запитання №:7
Аналізуючи Новий Завіт, українські барокові автори надають різні пояснення образу цієї тварини. Так, Іоаникій Галятовський тлумачить цей образ як символ урятованого Ісусом Христом «народу поганського», а Антоній Радивиловський – як втілення гріхів, які людина поборола. У цьому з Радивиловським частково згідний і Лазар Баранович, який писав: «Грехи наши уподобишася различнім зверем: гордіня льву, ліхоманіе кіту, блуд свиніи, гнев волку, обядениє медведю, зависть псу, ...». Останній гріх Баранович співставив з твариною, про яку йде мова в цьому питанні. Назвіть і гріх, і тварину.

Відповідь:

Запитання №:8
Ідею своєї нової книги «Сестро! Сестро!» ця жінка, що одержала декілька років тому скандальну популярність завдяки своєму роману, пояснює тим, що, прочитавши книгу Гемінгвея «Чоловіки без жінок», захотіла зробити щось начебто своєрідного «алаверди», написавши правду про те, як живуть жінки: від дитячої дружби до поняття сестринства. На презентації цієї книги автора називали першою леді української літератури, а її прозу - альтернативною. Назвіть хоча б прізвище автора цієї книги.

Відповідь:

Запитання №:9
Перший - марка сигарет, другий - одиниця виміру плоских кутів, третій - типографський шрифт, четвертий - одиниця об’єму, п’ятий утворюється, якщо у терміні «найголовніше», «найістотніше» замінити літерою «А» міцний настій або розчин якоїсь речовини. Цього досить, на погляд автора питання, щоб назвати дев’ятий і десятий. Тож назвіть дев’ятий і десятий.

Відповідь:

Запитання №:10
Професору Толкієну нагодою для складання казок могло служити усе, що завгодно. Так, якось на прогулянці Толкієн із дітьми побачили показник «Попереду велика дорога». А незабаром професор написав цикл казок, головним позитивним героєм яких була людина на ім’я Роуд Ехед. Назвіть військове звання цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:11
Газета «Комерсант», яка видається в місті Ліма, повідомляє, що нове підприємство у перуанських Андах виготовляє взуття з цього. Матеріал очищають, оброблюють, використовуючи натуральні дубильні речовини, потім просочують і фарбують. При такому опрацюванні на цьому матеріалі зберігається блискучий візерунок, що дозволяє виготовляти також гаманці і чохли для телефонів. Що це за матеріал?

Відповідь:

Запитання №:12
Вставте два вилучені слова у фрагмент «Поеми символів» Віктора Романюка:

«Ми йшли угору шляхом вельми трудним
І до Христа, й коли він вже воскрес,
Та Київ тільки з (2 слова вилучено)
Став підніматись ближче до небес».

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com