Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2002-2003 років, IV етап
(2003-03-09)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Харківський пам’ятник М.Гоголю був виготовлений на початку травня 1906 року, але через революційні хвилювання його відкриття відкладалося. А 31 травня в міську управу надійшла доповідна від міського садівника Іванова, в якій повідомлялося, що він самовільно зняв брезент із пам’ятника. У доповідній Іванов цілком логічно пояснював причину свого вчинку деякими побоюваннями. Дайте абсолютно правильну відповідь: чого саме побоювався садівник?

Відповідь:

Запитання №:2
Нещодавно в Китаї була сформована професійна група з 12 осіб, кожен з яких має вік близько 30 років, ріст 170 см і вагу 64 кг. Через декілька місяців із цієї групи буде відібрано три особи, які мають... Що зробити?

Відповідь:

Запитання №:3
Ми звикли, що написи поруч із зображенням черепа і схрещених кісток забороняють виконувати різні дії. А от напис поруч із подібним зображенням, встановленим біля джерела на пагорбі Седдл-Хілл, що в пустелі Наміб, навпаки - закликає зробити визначену дію. Що ж саме закликає зробити цей напис?

Відповідь:

Запитання №:4
Персонаж роману Володимира Саніна «Велика Пожежа», за професією пожежний, пропонує розповісти героїні про те, як його друг виніс бульдога з палаючого висотного будинку. На це його друг заперечив, мов, героїні потрібна точність, а ти таке розповіси, що (пропущене слово) напише спростовання. Назвіть пропущене слово.

Відповідь:

Запитання №:5
У третьому номері журналу "Наталі" за 1999 рік було надруковано портретну галерею під заголовком «ХХ століття: жінки-легенди». Фотографію Мерилін Монро, наприклад, супроводжував підпис «Секс-символ епохи», фотографію Марлен Дітріх - підпис «Білява бестія». А чия фотографія супроводжувалася підписом «Королева стилю»?

Відповідь:

Запитання №:6
Подивившись на карту світу видавництва швейцарської фірми «Ріттманн», автор запитання виявив на ній дещо інші назви країн, які відрізняються від звичних для нас і ріжуть слух своєю вимовою державними мовами цих країн. Дайте відповідь: як ми називаємо країни, що на згаданій карті названі відповідно Міср та Бхарат?

Відповідь:

Запитання №:7
Відповідно до одного афоризму це - «самозахист дорослих від дітей». В одній столичній газеті було розміщене оголошення з пропозицією роботи для фахівця такого роду. Але вакансія була зайнята особою, що претендувала, швидше, на посаду керівника. Наведіть перші слова цього оголошення.

Відповідь:

Запитання №:8
Відомий канадський хокеїст Маріо Лемьє часто розповідав журналістам історію про те, як у дитинстві він разом із бабусею одержав величезне враження від льодового атракціону московського цирку, що гастролював у Канаді, за участю... Яких тварин?

Відповідь:

Запитання №:9
Відповідно до досліджень англійських учених, деякі частини мозку лондонських таксистів істотно відрізняються від подібних ділянок мозку інших людей. Чим більше водійський стаж, стверджують вчені, тим ця ділянка більша. За що ж відповідає ця ділянка мозку?

Відповідь:

Запитання №:10
Їхня назва походить від німецького слова, що означає «хрест», однак раніше вона означала не клас, а оперативну задачу. По суті справи - це злі партизани морської війни, створені для того, щоб вносити паніку і сум’яття у глибоких тилах супротивника. Їм присвячений роман В.Пікуля, названий на їхню честь. Назвіть їх.

Відповідь:

Запитання №:11
Назва цього міста перекладається як «місто на мисі». А на якому саме мисі розташоване це місто?

Відповідь:

Запитання №:12
Перемога на виборах в Австрії ультраправої партії Гайдера негативно позначилася на проведенні віденського балу в Імператорській Опері у 2000 році - половина запрошених гостей не з’явилися. А от Гайдер на бал прийшов і вальсував у числі шістисот перших пар Відені. Однак цей вальс став в австрійській пресі причиною жарту: як міг вірний своїм переконанням Гайдер почати вальс... Яким способом?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com