Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 1998-1999 років, V етап
(1999-00-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Німецький публіцист Бруно Йонас казав, що різниця між наполегливістю та впертістю полягає у тому, що у першому випадку пробують пробити головою стіну, а в другому - ... А що в другому?

Відповідь:

Запитання №:2
Геродот протиставляв першу до другої, причому під першою він вбачав систему елінських полісів, а під другою - персидську монархію. Ми ж іноді об'єднуємо їх. Що ж у нас у цьому випадку виходить?

Відповідь:

Запитання №:3
Ще на початку 20-х років нашого століття французький композитор Франсіс Пуленк створив ліричну оперу "Голос", в якому всього лишень два персонажі, один з яких - головна героїня, а другий - неодухотворений предмет. Що ж це за предмет?

Відповідь:

Запитання №:4
В XVIII столітті вчених часто пробували обманути, наприклад, приробивши мавпі риб'ячий хвіст і видаючи її за русалку чи пришивши голову півня до ігуани - в Європі так виглядали василіски. Саме тому англійські натуралісти, побачивши шкіру неймовірного створіння, спійманого у листопаді 1797 року в Новому Південному Уельсі, вирішили не звертати на неї особливої уваги. Що це була за тварина?

Відповідь:

Запитання №:5
У той час, коли вони доказували свою перевагу над газом, німецький вчений К.Ауер фон Вельсбаз запропонував вугільний замінити осмієвим. Але незабаром осмій на цьому місці замінив менш дефіцитний тантал, який потім поступився іншому металу, що використовується до сих пір. Що ж це за метал?

Відповідь:

Запитання №:6
Вперше він з'явився на історичній арені в І столітті нашої ери. Після цього про нього згадує астролог Бонетті в 1223 році. В XVІ столітті він з'явився у Богемії, в 1660 році - в Москві. В XVІІ столітті він демонструє чудове пізнання історії, географії, лінгвістики на екзамені, який влаштували йому англійські професори. Хто він такий?

Відповідь:

Запитання №:7
Цитата: "...Спочатку йому здалося, що перед ним суддя, котрий вивчає якусь справу, проте незабаром він помітив, що чоловік, який сидів за столом, писав, чи, вірніше, виправляв рядки нерівної довжини, відраховуючи склади на пальцях. Він зрозумів, що перед ним поет. Через хвилину поет закрив свій рукопис, на обкладинці якого було написано "Мірам, трагедія на п'ять актів", і підняв голову..." Перед вами літературний опис дю Плессі, герцога де... Кого?

Відповідь:

Запитання №:8
Жінки Спарти, у яких загинули сини, йшли на поле бою. У залежності від побаченого, вони або з честю хоронили сина в батьківській гробниці, або, плачучи від сорому, доручали похорони іншим. Місцезнаходження чого так впливало на їх рішення?

Відповідь:

Запитання №:9
У королівській опері в Ковент-Гардені, в Англії, під час опер багато глядачів чомусь частенько позирають догори, кудись над сценою і це їм частково допомагає. Як ви гадаєте, чому люди дивляться вгору?

Відповідь:

Запитання №:10
В 1535 році впала Мюнстерська, створена мандрівним поетом у Мюнстері, де він прагнув створити нове життя. А яка нам більш відома, ніж Мюнстерська?

Відповідь:

Запитання №:11
Спочатку цей орден був добровільним товариством, але з часом він перетворився у суверенну державу. А юність якого відомого вченого, історія котрого нам добре знайома по творах багатьох письменників, пройшла у цьому ордені?

Відповідь:

Запитання №:12
В деяких моделях автомобілів у США вмонтовано незвичний пристрій, що виглядає як магнітофонна приставка, приєднана до спідометра. Що стається, коли швидкість машини перевищує 140 км/год?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com