Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2002-2003 років, III етап
(2002-12-28)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Як відомо, у давньоєгипетському письмі зустрічаються ієрогліфи, які зображують людей і тварин, голови котрих можуть бути повернені як уліво, так і вправо. А що визначає читач за такими ієрогліфами?

Відповідь:

Запитання №:2
Влітку 2001 року в Голландії усього за два тижні звели грандіозну, серед подібних, споруду висотою 20 метрів і площею 100 на 60 метрів. Міжнародна команда із шестидесяти архітекторів і скульпторів побила попередній рекорд і потрапила до книги Гіннесса. Але довго їхня споруда не простояла, незабаром її зруйнували, не чекаючи поки вона зруйнується сама. Чим же була ця споруда?

Відповідь:

Запитання №:3
У Проспера вона тільки говорила, у Жоржа - співала і танцювала, у Родіона - тільки танцювала. А як її звати?

Відповідь:

Запитання №:4
Одна відома людина, ім'я і прізвище якої починаються з однієї і тієї ж літери, нещодавно виклала свої плани на недалеке майбутнє у вигляді вірша. Деяку «пташку» він збирається засунути в гніздо, потім з’їсти на сніданок «одного й другого» і, нарешті, знову закусити своїм постійним опонентом. Назвіть цього віршотворця.

Відповідь:

Запитання №:5
У 1598 році цей острів був захоплений голландцями і названий на честь правителя країни принца Моріса Оранського. Назвіть цей острів.

Відповідь:

Запитання №:6
Англійський філософ XIX століття Бокль писав: «Два найпотужніші розуми, які створила Англія, були перший і другий ... Перший і поети сіяли насіння, а другий і філософи збирали жнива". Назвіть першого і другого.

Відповідь:

Запитання №:7
Перші Птолемеї - батько, син і онук - не шкодували для цієї справи ніяких засобів. Якось Птолемей III Евергет взяв в афінян, нібито для того, щоб зробити копії, екземпляри трагедій Эсхіла, Софокла й Евріпіда, надавши як заставу 750 кг золота. Безцінні сувої він так і не повернув, а заставою просто знехтував, так ще потім хвалився, що обвів афінян навколо пальця. Тож якою важливою справою займалися Птолемеї?

Відповідь:

Запитання №:8
Запишіть короткий перелік: рудольфенсіс, хабіліс, ергастер, еректус. Цей перелік далеко не повний, але якщо ви додасте до кожного слова з нього ще одне коротке слово, то без великих зусиль визначите останній на сьогоднішній день його пункт. Отже, назвіть останній пункт переліку.

Відповідь:

Запитання №:9
Відповідно до статистичних досліджень, проведених в Англії у 1998 році, 4400 осіб одержали травми різного роду, ніяково балансуючи на одній нозі. У дослідженні не вказується, але можна припустити, що велику частину потерпілих складали чоловіки. Так що ж робили потерпілі?

Відповідь:

Запитання №:10
Перша ототожнювалася з Артемідою. Якщо в її імені середню голосну замінити іншою голосною, отримаємо ім’я другої, яка знаходилася, за однією з версій, у родинних стосунках з Афродітою. Якщо в ім’я другої додати дзвінку приголосну, одержимо ім'я третьої, яка, за легендою, побудувала... Яке місто?

Відповідь:

Запитання №:11
Китайські даоси вважали, що під час проведення чайної церемонії потрібно створити гармонію з п’яти елементів: дерева, землі, вогню, води і людської уваги. Який предмет під час церемонії символізував землю?

Відповідь:

Запитання №:12
Гумористи стверджують, що викурена пачка сигарет скорочує життя на 2 години, випита пляшка горілки - на 3 години. А що, на їхню думку, скорочує життя на 8 годин?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com