Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2002-2003 років, II етап
(2002-12-01)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
За твердженням А.Шопенгауэра, відмінність між першою і другою у тому, що перша у перспективі - життя, а друга - смерть. Перша має коротке минуле і довге майбутнє, друга - навпаки. Що мав на увазі Шопенгауэр під першою і другою?

Відповідь:

Запитання №:2
Давні єгиптяни приносили їх у жертву богам, після чого заміняли імітацією з дорогоцінних металів. Вони були обов'язковою деталлю зображення фараонів. Ця деталь, як не дивно, є присутньою і на всіх зображеннях цариці Хатшепсут, що правила в Єгипті після смерті чоловіка і сина. Назвіть цю деталь.

Відповідь:

Запитання №:3
У США ця дисципліна не тільки одна із найпопулярніших, особливо серед студентів, але і, на жаль, одна із найнебезпечніших: за першу половину 2002 р. загинуло відразу три людини. А от в одному з міст України найяскравішому представнику цієї дисципліни при житті встановлений пам'ятник. Назвіть цю дисципліну.

Відповідь:

Запитання №:4
Фарба для автомобілів, гель для волос, сортовий помідор, татарське жіноче ім'я, горілка українського виробництва, типографський шрифт. Назвіть слово, що об'єднує їх.

Відповідь:

Запитання №:5
У романі Бальзака "Шагренева шкіра" є такий персонаж - пан Деше - рятувальник із Тюільрійскої пристані. До своїх обов'язків він ставився своєрідно: коли хто-небудь з тих, хто потопав, зринав поблизу його човна, Деше з усієї сили бив бідолаху веслом по голові. Чому він так робив?

Відповідь:

Запитання №:6
У деяких країнах підпільні революційні сили використовували їх, крім основного призначення, як носіїв своїх пропагандистських гасел. Наприклад, у Німеччині в 1917-1922 рр. на них можна було прочитати гасло: "Солдати, дезертируйте!" або "Соціалізм йде - він біля порога!". А в Чилі на них зустрічалися гасла Народного фронту: "Чилійці,прокиньтеся!" або "Наша країна стане схожею на Кубу!". Що ж було носієм цих революційних гасел?

Відповідь:

Запитання №:7
Напевно, кожний із вас хоча б одного разу спостерігав, яким способом відбувається виймання листів із поштової скриньки. Спеціальна "рамка-сумка" вставляється знизу в поштову скриньку. А коли сумка виймається, листи вже лежать в ній. Який закон фізики використаний в ідеї відкривання поштової скриньки?

Відповідь:

Запитання №:8
При грі у більярд в особливих випадках суперник, що не б'є по кулі, клацає пальцями, підтримуючи етикет гри. Згадайте книгу відомої харків’янки і скажіть: що б він став робити замість цього, якби йому не заважав кий?

Відповідь:

Запитання №:9
Маврикій, Папуа-Нова Гвінея, Гаїті, Трінідад і Тобаго. Напишіть чотири літери, що об'єднують столиці цих держав.

Відповідь:

Запитання №:10
Вперше вони з'явилися в середині минулого століття, але ще в 1508 р. щось подібне описав Леонардо да Вінчі. Вони бувають м'які і жорсткі, багаторазові й одноразові, газопроникні і непроникні, безбарвні і кольорові. Крім своєї основної задачі вони позбувають людей, змушених користуватися ними, від образливих прізвиськ і піддразнювань. Назвіть їх.

Відповідь:

Запитання №:11
Не секрет, що ідеї виявляються несвоєчасними. Саме такою була, наприклад, ідея Аристарха Самоського, який запропонував її в III ст. до н.е. Проти цієї ідеї виступила дуже відома людина, що жила і працювала в Олександрії. Якщо ви здогадаєтеся про ім'я опонента Аристарха Самоського, то згадаєте і того, хто через 19 століть запропонував цю ідею вже як своєчасну. Назвіть цього послідовника Аристарха Самоського.

Відповідь:

Запитання №:12
Ці підприємства сфери послуг за відомими причинами довго не давали рекламних оголошень. Одне з перших оголошень, що з'явилися все-таки на сторінках газет, було запропоноване фірмою "Гудвайн" (США) і представляло собою щось на зразок соціальної реклами, текст якої говорив: "Якби ви бачили п'яних водіїв такими, якими бачимо їх ми, ви ніколи не сіли б за кермо в нетверезому стані. Сядь за кермо п'яним - і ми незабаром зустрінемося!" Назвіть рід діяльності фірми "Гудвайн" і подібних їй підприємств.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com