Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2002-2003 років, I етап
(2002-11-09)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Закінчить фразу Де Продта: «Треба побоюватися розпачі людей, яким нічого втрачати, тому що в них усе відібрали. Вони можуть захотіти...».

Відповідь:

Запитання №:2
Влітку 2002 р. відбувся 1500-кілометровий перехід Дніпром, Чорним та Азовським морями до Дону козацької чайки і гетьманського човна, які відтворені за технологіями XVI століття. У ході подорожі єдиний в Україні фахівець із середньовічної кухні Олександр Костенко готував козацькі страви за старими рецептами. Був серед них і так званий «мудрий борщ» із бруквою. У цьому борщі немає ані томатів, ані олії. А який ще звичний для нас інгредієнт борщу в ньому відсутній?

Відповідь:

Запитання №:3
У східних слов’ян існував магічний обряд поховання пташиного крила, що символізує ключ від обітованої, теплої країни біля моря, куди долітають тільки душі мертвих. Шлях у цю країну відомий лише зміям і птахам. Саме птахи бережуть ключ від неї. Назва цієї країни збереглася в сучасній українській мові, ставши загальним словом. Напишіть це слово українською.

Відповідь:

Запитання №:4
На одній з карикатур 1922 р. були зображені ковбой, борець сумо, літня жінка і моряк, що розігрують у кістці когось, прив'язаного до стовпа. Що ж символізував той, хто був прив'язаний до стовпа?

Відповідь:

Запитання №:5
Одним із видатних рімейків світового кіно став цей фільм, знятий у 30-ті роки ХХ століття. Цікаво, що під час постановки цього рімейка робили ставку не стільки на літературне першоджерело, скільки на першу німу екранізацію 1918 р., у якій головну роль зіграв літній і дуже гладкий актор Елмо Лінкольн. Не дивно, що для другої версії цього сюжету запросили атлетичного красеня. Назвіть прізвище цього атлета.

Відповідь:

Запитання №:6
На думку деяких психологів, це скорочує життя сучасної людини в середньому на 4 роки. І справа навіть не в інформації, яку отримують за допомогою цього, а в тому, що нервова система багатьох людей страждає від підсвідомої напруги, знаходячись у постійному чеканні... Чого?

Відповідь:

Запитання №:7
В українській газеті "Сьогодні" є рубрика, у якій публікуються різні історії з життя політиків, спортсменів, діячів мистецтва. Назва рубрики складається з двох написаних через дефіс слів, друге слово - "клуб". Прочитавши цю назву і не знаючи змісту рубрики, можна припустити, що вона присвячена групі людей, що є аматорами... Якого транспортного засобу?

Відповідь:

Запитання №:8
Про них ви дізналися десь близько року тому завдяки українському телеканалу. Спочатку вони були плазунами, а потім і зовсім перетворилися на хижаків. Але навіть в цих умовах двоє з них стали подружжям. Назвіть країну, на території якої це відбувалося.

Відповідь:

Запитання №:9
Деякі німецькі лінгвісти думають, що цей добре відомий вам вислів насправді був створений шукачами скарбів, котрі через своє марновірство боялися вимовляти слово «скарб» і заміняли його іншим умовним словом. Що це за слово?

Відповідь:

Запитання №:10
Якщо глядач заснув на концерті естрадного виконавця, це, здавалося б, повинно розцінюватися як докір артисту. Однак у випадку з українським пародистом Валерієм Невгодом цей курйоз можна розглядати як визнання його таланту, оскільки це відбулося в той момент, коли артист говорив із сцени голосом... Якої популярної колись особи?

Відповідь:

Запитання №:11
Зодіак був відомий давно. Вже Птолемей розділив його на 12 частин. Але одна з цих частин у Птолемея називалася Клішнями. А як вона називається зараз?

Відповідь:

Запитання №:12
Польський сатирик Хенрик Ягодзиньский якось зауважив: «У мене фантастична сила волі: я можу цілком...». Що робити?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com