Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2001-2002 років, V етап
(2002-05-18)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Анекдот. Якось Ходжа Насреддін піднявся на мінарет і закричав зі всіх сил. Потім швидко спустився з мінарету і побіг у поле. Всі, хто бачив це, запитували: “Ходжа, що сталося? Куди ти біжиш?”. “Я біжу, щоб дізнатися...”. Що?

Відповідь:

Запитання №:2
Слова Леонардо да Вінчі: “Механіка - це рай для математичних наук, тому що з її допомогою можна скоштувати плоди...” Чого?

Відповідь:

Запитання №:3
Відомо, в часи втечі Мухаммеда із Мекки в Іасриб “Медину) він зазнав деяких затруднень: оскільки багато людей запропонували йому прихисток, і він не знав, як зробити вибір, залишивши право вибирати своєму незмінному другу та помічнику. Хто цей помічник?

Відповідь:

Запитання №:4
Цей старий, розхитаний міст знаходиться в Хартфільді, графство Східний Суссекс, неподалік від сільської садиби, де жив англійський письменник. Нещодавно цей міст вирішили відремонтувати і третину суми (46 тисяч фунтів стерлінгів) вклала компанія Волта Діснея. Назвіть казкового персонажа, що побував на цьому мості.

Відповідь:

Запитання №:5
“Це ім’я звучить як хриплий гавкіт недалекої вже гаубиці, жорстко та загрозливо”, - писав Берт Енгельман. Що це за прізвище, котре насправді прикрашало багато німецьких гаубиць?

Відповідь:

Запитання №:6
У 1935 році лондонський видавець Аллен Лейн вирішив заснувати видавництво, емблема якого повинна бути “і достойною, і простою”., яку легко можна було б зобразити у чорно-білому вигляді. Хто став ідеальним символом?

Відповідь:

Запитання №:7
Цей символ, що широко використовується зараз, вперше вжив у своїй книзі “Заточувальний камінь мудрості”, котра опублікована в Лондоні в 1557 році, Роберт Рекорд. Деталі для його зображення Рекорд вибрав за принципом “адже нема двох предметів більш подібних”. Що це за знак?

Відповідь:

Запитання №:8
Назва цієї тропічної країни в Тихому океані - це спотворене ім’я Томаса Гілберта, котрий в 1788 році досліджував ці землі. Що це за країна?

Відповідь:

Запитання №:9
Розташуйте шапочки чорного, білого, червоного і фіолетового кольорів у порядку значення осіб, що їх носили, починаючи з найменшого.

Відповідь:

Запитання №:10
В 1916 році в результаті об’єднання “Рапп Флугмоторверке” та “Отто-Верке”, двох невеликих компаній, що виготовляли авіадвигуни, з’явилася нова, вже автомобільна компанія. На першій емблемі компанії було зображено пропелер, що крутиться. До 1920 року пропелер був сильно стилізований. Емблема, що прийнята в наш час, майже повторює попередню. Автомобілі якої марки ця компанія випускає?

Відповідь:

Запитання №:11
На випущеній в 1989 році банкноті Польської Народної Республіки номіналом 20 тисяч злотих було зображено активну зону першого польського ядерного реактора “Єва”. Чий портрет було зображено на лицьовому боці цієї банкноти?

Відповідь:

Запитання №:12
Італійський актор Томмазо Сальвіні, виконуючи роль Отелло, якось забув загримувати руки. Весь перший акт публіка обурювалася. Яким чином актор блискуче вийшов зі становища у другому акті?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com