Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2001-2002 років, IV етап
(2002-04-07)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Відповідно до Есхіла, в дзеркалі відображається тіло, у цьому - душа. А яка суперечлива категорія, відповідно до іншого джерела, знаходиться в цьому?

Відповідь:

Запитання №:2
До нового року в Кельні відкрився середньовічний різдвяний базар. Його відвідувачів чекають багато сюрпризів і театральних вистав. А на вході вас зустрінуть 2 охоронці у латах і з дерев’яними мечами - довжиною 1 м 38 см. В якому випадку вас пропустять безкоштовно?

Відповідь:

Запитання №:3
На сьогодні найстарішими в Європі є “Крейзі Хорс”, “Лідо де Парі” і ще одне, котре відкрилося 6 жовтня 1889 року. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:4
У фільмі “Блокпост” пес мав таку кличку не через прізвище комуністичного лідера, а через дуже специфічне поранення. Як звали цього пса?

Відповідь:

Запитання №:5
Щоб випускати більше продукції при менших кількостях сировини, ткачі із Гладбаха добавляли у прядиво різний мотлох, фабриканти голок із Аахена підсовували в упаковки непридатний металічний баласт. Вуппертальські фабриканти в’язаних виробів, котрі продавали свій товар на вагу, чинили набагато витонченіше, не псуючи продукцію. Що вони робили?

Відповідь:

Запитання №:6
Запозичивши це в китайців, японці навіть назвали це спочатку “китайська річ” чи “китайська різьба”. А яка назва у підсумку закріпилася за цим?

Відповідь:

Запитання №:7
Практично цілий рік кожного вікенду у багатьох іспанських магазинах різко підвищується попит на туалетний папір. Назвіть причину такого підвищення попиту.

Відповідь:

Запитання №:8
Відкриття піфагорійцями несумірних відрізків привело врешті решт до розколу і утворенню в піфагорійському товаристві двох напрямків - наукового та релігійно-містичного. Прихильників другого почали називати акузматиками. А як почали називати прихильників першого?

Відповідь:

Запитання №:9
Поверхня фрески вкривається клеєм, згодом накладається полотно, полотно простукується гумовим молотком. Для чого це роблять?

Відповідь:

Запитання №:10
Одним із продюсерських проектів Керка Дугласа був фільм за романом Кена Кізі “Політ над гніздом зозулі”. Але проект цей не здійснився, тому що на початку 70-х Керк подарував права на екранізацію. Назвіть прізвище продюсера, який отримав такий подарунок.

Відповідь:

Запитання №:11
Це слово є азербайджанською назвою Каспійського моря, а також назвою представника етносу, що існував приблизно з IV до ХІІ століття. А як загинув, оспіваний у віршах правитель, що воював з представниками цього етносу?

Відповідь:

Запитання №:12
Анекдот. Врізається “Запорожець” у шестисотий “Мерседес”. Із “Мерседесу” виходить “новий українець”, йде до “Запорожця” і каже: “Ну все, ти влетів, поїхали, квартиру відбирати будемо”. Водій “Запорожця” дістає АКМ, розстрілює “нового українця” разом з його “Мерседесом” і втомлено каже: “Боже, як мені набридли ці ...”. Хто?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com