Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2001-2002 років, III етап
(2002-02-23)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Вона потрібна людям - і особливо вам. Владислав Гжегорчик назвав її “єдиною часу”, а Януш Бясецький - найбільш переконливою серед брехунів. Назвіть її.

Відповідь:

Запитання №:2
Класичною зоною їх поширення вважали Угорщину, Буковину, Сілезію, Галичину та південний захід Росії. За словами Кальме, котрий присвятив їм свої праці, їх назва походить від слов’янського слова, що перекладається як “п’явка”. Назвіть їх.

Відповідь:

Запитання №:3
Одна з англійських фірм розробила новий тип міцного матеріалу, з якого можна виготовляти різні частини обладнання рятувальних катерів: шухляди для медикаментів, другорядні деталі палуби та інше. Цей матеріал дуже знадобиться потерпілим затонулого судна. Яка основна характеристика матеріалу?

Відповідь:

Запитання №:4
У ХVII столітті в Італії та Іспанії люди, яких вкусив тарантул, лікувались дуже своєрідно - танцюючи до втрати свідомості. Таким чином вони вірили, що шалений танець - єдиний засіб порятунку від смерті. З тих часів дійшла до нас назва відомого танцю, яку ви назвете через хвилину.

Відповідь:

Запитання №:5
Леонардо да Вінчі вважав, що людина складається з протиріч, і що в кожному з нас продовжується боротьба двох різних начал - добра і зла. Назвіть його твір, де це конкретно відбилося.

Відповідь:

Запитання №:6
Американський журнал “Тайм” вже понад півстоліття підводить підсумки року, називаючи людину року - серед усіх діячів світу. Скажіть, а кого цей журнал назвав Людиною 1942 року?

Відповідь:

Запитання №:7
Коли від доктора Урбіно, одного із героїв Габріеля Гарсіа Маркеса, втік один із його домочадців, він намагався повернути його використовуючи відразу три мови. Втікач відповідав на цих же мовах, проте не повертався. Назвіть цього втікача.

Відповідь:

Запитання №:8
Яку їжу на Русі не давали маленьким дітям до того часу, поки вони не навчилися говорити - для того, щоб вони не залишилися навіки німими?

Відповідь:

Запитання №:9
Кого має на увазі наступне визначення ООН: “Особа, яка понад 24 години перебуває поза межами постійного місця проживання, не маючи за мету матеріальну наживу”?

Відповідь:

Запитання №:10
Провідний модельєр дипломатичної служби України вважає, що дорогу тканину потрібно завозити тільки на чітко визначену кількість костюмів. А на яку саме?

Відповідь:

Запитання №:11
“…Чи знаєте ви, що вас більше, ніж людей? Якщо б усі люди зникли, ви могли б населяти землю і були б точно такими, як люди. Серед вас є добрі і чесні, розумні і легковажні, скептики, божевільні, вбивці, діти, нудні проповідники, самозадоволені дурні та напівзахриплі крикуни із запаленими очима”. Про що так писали брати Стругацькі?

Відповідь:

Запитання №:12
Продовжіть “ковбасний принцип” із книги “Закон Мерфі”: “Тим, хто любить ковбасу і поважає закон, не варто бачити…”. Що?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com