Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2001-2002 років, II етап
(2002-01-26)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Закінчіть вислів Квінтиліана, римського оратора, який жив у 1 столітті від Різдва Христового: “Брехун повинен мати добру...”.

Відповідь:

Запитання №:2
Понад 200 років тому за особистим замовленням його величності пруського короля Фрідріха ІІ були виготовлені звичайні предмети, які раніше ніколи не використовувалися у військовому мистецтві. За їх допомогою король, великий стратег, вирішив вчити своїх недалеких генералів принципам бою. Що це були за предмети?

Відповідь:

Запитання №:3
Не так давно троє молодих людей повернулися з тривалої мандрівки. За час подорожі вони подолали пішки 6450 км. Маршрут пролягав на висоті 6-10 м і мав обмеження у ширині - 5-6 м. А в якій країні відбувалася ця мандрівка?

Відповідь:

Запитання №:4
В одному з текстів майа можна побачити сторінку, що містить зображення богині кукурудзи, каракатиці, двох воїнів, дикої кішки, стріли та списа, оленя тощо. Наведіть наш аналог цього неповного переліку.

Відповідь:

Запитання №:5
Про нього згадували багато людей протягом тривалого проміжку часу. Професор Джозеф Фрі зауважив: “Імовірність того, що всі ці прогнози могли здійснитися на одній людині настільки мала, що це не могло бути чиєюсь кмітливою вигадкою”. Кого мав на увазі професор?

Відповідь:

Запитання №:6
В “Енциклопедичному словнику юного літературознавця”, що виданий в 1987 році, є стаття “Виховна роль літератури”. Який твір давньоруської літератури є найдавнішим із згадуваних у статті?

Відповідь:

Запитання №:7
Перший випадок смерті від цієї хвороби зафіксований у 1976 році в населеному пункті Ямбуку на півночі Заїру. Ми не питаємо вас, як називається ця хвороба. Скажіть, як називається річка, що протікає біля Ямбуку.

Відповідь:

Запитання №:8
За індійською легендою, під цєю рослиною відпочивали мудреці і споживали її плоди, тому її називали плодом мудреців. Саме через плід цієї рослини сталася фатальна помилка, яка лягла в основу сюжету відомого всім кінофільму. Назвіть цю рослину.

Відповідь:

Запитання №:9
Після тріумфу альбому “Тhe Wall” (“Стіна”) і музичного туру, який відбувся після випуску альбому в 1979-1980-х роках журналісти запитували Роджера Вотерса, чи будуть ще концертні виконання “Стіни”. Той відповідав, що таке станеться тільки тоді, коли трапиться деяка подія. Через 10 років Вотерсу довелося виконати свою обіцянку і на Потсдамер-платц відбувся грандіозний концерт. Що ж це була за подія?

Відповідь:

Запитання №:10
Відповідно до рішення міжнародної федерації легкої атлетики, на чемпіонаті світу 2001 року в канадському Едмонтоні учасники змагань в цьому виді спорту були зобов’язані вийти на старт у спеціальних кросівках, вигаданих професором із Канади Денісом Фарлонгом. Ці кросівки подають сигнал на суддівський пульт у випадку, коли обидві ноги спортсмена одночасно втратять контакт з асфальтом. Для якого виду спорту створені ці кросівки?

Відповідь:

Запитання №:11
Якось в кафе “Ермітаж” прийшло багато гостей, котрі захотіли пообідати. Господар, недовго думаючи, змішав двох рябчиків, язик північного оленя, 25 омарів, ікру зернисту, пікулі та каперси, залив усе це соусом і подав на стіл. Товариство залишилося цілком задоволеним. А вам належиться назвати прізвище господаря цього кафе.

Відповідь:

Запитання №:12
Фелікс Кривін, радянський письменник, вивів таку формулу дискусії: “Баран висловив загальне здивування. Заєць висловив загальне побоювання”. А що висловив лев?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com