Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2001-2002 років, I етап
(2001-12-16)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
До появи сучасних футбольних м’ячів грали шматяними та шкіряними, зі шнурівкою та трубкою для надування, що заправлялася всередину. М’ячі виходили зі зміщеним центром тяжіння та дуже важкими. Якщо комусь такий м’яч після сильного удару потрапляв у голову чи нижче поясу - було напереливки. Саме тому у правилах було записано, що м’яч повинен був важити не більше 450 грамів. Але при цьому робилося одне зауваження. Яке?

Відповідь:

Запитання №:2
“Одного разу я ввійшов у палату… і побачив джентльмена, котрий виступав. Він був скромно одягнений у простий сукняний костюм, зшитий, очевидно, поганим сільським кравцем, його білизна була з простого полотна і не дуже чиста, його обличчя було опукле і червоне, голос - різкий і неприємний, проте його мова була дуже запальною…”. Такою побачив цю людину восени 1640 року придворний Карла I сер Філіп Уорік. Про яку людину йшла мова?

Відповідь:

Запитання №:3
У цій країні, стоячи на морському березі, можна бачити таку картину: над білим біля горизонту небом низькі сіро-сині хмари. Там, де їх дощовий край стикається з морем, воно чорного кольору. Тому небо подібне на прапор цієї країни. Назвіть цю країну.

Відповідь:

Запитання №:4
Як сказав Волт Стрітіфф, радіо - єдиний засіб масової інформації, користуючись яким ще ніхто не зіпсував... Чого?

Відповідь:

Запитання №:5
Звуки “міі-ау”, які вони видають, в Індії перекладають як “мінх-ао”, що означає “дощ, іди!”. Наприкінці ІІ ст.н.е. в Римі їх було більше, ніж перепелів, через що, як сповіщає античний письменник Антіфан, “ціни на них дуже впали”. Окрім звичайних, є яванські та африканські. Хто ж це?

Відповідь:

Запитання №:6
Пристрасні суперечки викликав у XVII ст. проект заміни усіх давніх назв небесних тіл та сузір’їв на християнські. Так Венеру пропонувалося назвати на честь Івана Хрестителя, сузір’я Овну - на честь св.Петра. А як пропонувалося назвати Сонце та Місяць?

Відповідь:

Запитання №:7
Район тихоокеанського узбережжя, котрий в Еквадорі називають Коста, спочатку був заселений не так щільно. Проте в кінці ХІХ століття мешканці Анд почали перебиратися у прибережну зону, де було достатньо вільних земель. Дайте відповідь, яка “лихоманка” змусила їх це зробити? А підказкою для вас нехай буде телевізійний заєць, що “присвоїв” Наполеонівську символіку.

Відповідь:

Запитання №:8
Цей чоловік прожив понад 90 років. Своїм численним нащадкам він залишив спадок, що складався з 1885 картин, 1288 скульптур, 7809 малюнків, 30 тисяч гравюр, 150 альбомів, 3222 керамічних виробів, двох замків, трьох домів, 100 мільйонів доларів акціями та 300 мільйонів доларів дорогоцінними металами. Не враховуючи ленінської премії та членського квитка компартії. А якої країни?

Відповідь:

Запитання №:9
Відомий німецький мандрівник Еріх фон Денікен висловив гіпотезу про те, що близько двох тисяч років до н.е. в гирлі ріки Йордан сталося два ядерних вибухи. А які міста постраждали від вибухів, на думку Денікена?

Відповідь:

Запитання №:10
Спеціальна суміш речовин, що дає при спалюванні яскравий та іскристий вогонь, містилася в бамбукових трубках і використовувалася для подання сигналів. Спробуйте максимально точно вказати те місце на нашій планеті, де цей винахід був вперше застосований.

Відповідь:

Запитання №:11
Закінчіть жарт: “У вересні 1982 року у шпиталі Святого Марка в Лондоні Маргарет Тетчер мужньо перенесла під загальним наркозом відразу дві операції: одну на гландах, другу...”. Час!

Відповідь:

Запитання №:12
Досвідчені водії кажуть, що для безпеки автомобіля найважливішим є стан прокладки між двома його деталями. Назвіть ці деталі.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com