Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2001-2002 років, Відбірковий етап
(2000-00-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Віктор Гюго одного разу відзначив, що людський інтелект володіє трьома ключами, котрі дозволяють людям знати, думати та мріяти. Для того, щоб знати існує цифра, щоб думати - буква, а що існує для того, щоб люди могли мріяти?

Відповідь:

Запитання №:2
Гасло цього штату: "Свобода і Єдність". Його прізвисько: "Штат зеленої гори". А яка справжня назва цього штату?

Відповідь:

Запитання №:3
У повному виданні цих двох книг після кожної глави йдуть вірші і пісні. Це і не дивно, адже їх автор був не тільки відомим письменником, але й чудовим поетом. Так, в першу книгу серед інших включені "Шива і стрибунець" та "Хвалебна пісня", а другу - "Пісня хвилі" та "Пісня маленького мисливця". А хто є головним героєм цих книг?

Відповідь:

Запитання №:4
Американський школяр Натан Зонер провів опитування, під час якого пропонував учасникам підписати вимогу про заборону деякої хімічної сполуки. При цьому учасників опитування повідомляли про те, що великі кількості цієї сполуки виявлені у ракових пухлинах, що в газоподібній формі ця сполука може викликати важкі опіки, при попаданні у шлунок у великих кількостях вона може викликати блювоту, а її вдихання може стати причиною смерті. Переважна більшість учасників опитування підписала вимогу. Про яку сполуку йшла мова?

Відповідь:

Запитання №:5
Якщо у давніх афінян це починалося гекатомбейоном і закінчувалося скірофоріоном, то чим це починається і закінчується у нас?

Відповідь:

Запитання №:6
Яка річка протікає територією Південно-Африканської республіки, розділяючи Оранжеву провінцію і Трансвааль майже протягом всього їх кордону?

Відповідь:

Запитання №:7
Одним із перших курців Європи був іспанський матрос Родріго де Гієре. Після повернення на батьківщину він часто закривався у себе вдома і самотньо курив. Його жінка побачила дим, що виходив з носа у чоловіка, і вирішила виконати свій обов'язок… Як же виконала свій обов'язок його жінка?

Відповідь:

Запитання №:8
В 1907 році чеський вчений Ян Янський остаточно розділив їх на чотири групи. Через певний час кожна з цих груп була розділена на дві нерівні підгрупи. Про які групи йде мова?

Відповідь:

Запитання №:9
Усім відомий м'який стікаючий годинник на знаменитій картині С.Далі "Постійність пам'яті". Написана вона була в 1931 році, після того, як Далі вперше звернувся до ідей, котрі в 30-і роки широко розповсюдилися в літературі, театрі і журналістиці. Чиї були ці ідеї?

Відповідь:

Запитання №:10
Відповідно до версії "Повісті временних літ", апостол Андрій Первозванний проповідував християнство серед східних слов'ян. Він був вражений тим, що ці язичники регулярно і з ентузіазмом вдавалися до одного звичаю, котрий здався апостолу різновидом християнської аскези. Де ж здійснювалися ці "обряди"?

Відповідь:

Запитання №:11
Це трапилося 16 серпня 1977 року, але і в США, і у всьому світі є багато людей, впевнених, що це не сталося ще досі. Їх точку зору висловлює в одній із своїх пісень, напевно, щоб підкреслити свою причетність до американської культури, Г.Росдейл, котрий народився у Великобританії. Наведіть хоча б приблизно цю точку зору.

Відповідь:

Запитання №:12
Вона народжується старою і поступово молодшає. Це комедійний бік життя. Воно ж народжується молодим і поступово старіє. Це трагедійний бік. Як ви вважаєте, що розумів Оскар Уайльд під "Вона" і "Воно"?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com