Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2001-2002 років, VII етап
(2002-06-15)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Деякий Фюрстенберг вважав, що читаючи в автобусі людина втрачає зір, але зберігає інше. Що саме?

Відповідь:

Запитання №:2
Рене Клер казав: “Актор він добрий, але обличчя мерзотне”. Сам він висловлювався, що в нього “погані зовнішні дані”. Ще в консерваторії П’єр Дюкс товкмачив йому, що він не зможе обійняти на сцені жінку, не викликаючи у залі сміху, а італійські газети називали його “іль брутто”, що, як виявилося, означає не “грубий”, а “виродок”. Правда потім додали “симпатичний”. Хто ж цей “симпатяга-виродок”?

Відповідь:

Запитання №:3
Опис посольської гондоли: “Вся гондола була прикрашена позолоченою різьбою. По чотирьох кутах припідносилися алегоричні статуї, що втілювали чесноти посла, кожна зі своїми атрибутами: пильність з лампою і півнем, розсудливість з ключем, прикладеним до губ, красномовність з кадуцеєм Меркурія та бджолиним вуликом”. А що втілювала статуя, що стояла із псом?

Відповідь:

Запитання №:4
Том Бернем, автор “Словника дезінформації” запевнює, що цього слова не було ні в Декларації про Незалежність, ні в перших конституціях штатів, ні в Конституції США. Що це за слово?

Відповідь:

Запитання №:5
Ціцерон писав: “Я раптово виявив маленьку колону, вершина якої піднімалася із заростей. На ній були зображені куля та циліндр, котрі я шукав. Я сказав тим, хто мене супроводжував, що перед нами...”. А що було перед ними?

Відповідь:

Запитання №:6
Черевик із “Сорочинського ярмарку” жалівся: “Господи, боже мій, за що така напасть на нас грішних! І так багато всілякого непотребу на світі”. Йому потурав Пудько із “Гетьмана”: “Що за сороміцький народ! З’явилося ж бажання в господа бога породити таке плем’я! Чи йому було ніяково, чи бог його знає, що йому тоді було...”. Назвіть цю напасть гоголівських персонажів.

Відповідь:

Запитання №:7
Дейл Карнегі говорив, що “існує три природні закони запам’ятовування”. Перший - це закон враження, другий - закон асоціацій. Яким є третій закон запам’ятовування, на думку Карнегі.

Відповідь:

Запитання №:8
Достоєвський, побачивши картину Гольбейна “Мертвий Христос”, думки, що виникли в нього після цього, висловив вустами героя роману “Ідіот” князя Мишкіна. Помітивши, що Христос на картині безмірно втомлений, зображений кволим, Мишкін заявляє: “Дивлячись на цю картину, можна...”. Закінчіть фразу.

Відповідь:

Запитання №:9
Його було відкрито в 1419 році і став він легендарним завдяки тисячам свої знаменитих відвідувачів (починаючи з Христофора Колумба, котрий провів тут медовий місяць, і закінчуючи прем’єр-міністром Великобританії сером Вільямом Черчіллем, що виношував тут сюжет чергового історичного роману). Ще тут є вино, котрим за радянських часів буквально були завалені всі лікеро-горілчані відділи. Назвіть цей острів.

Відповідь:

Запитання №:10
В роки Французької революції ліва демократична газета “Паризькі революції” мала епіграф: “Великі світу цього здаються нам великими лише тому, що ми...”. Закінчіть епіграф.

Відповідь:

Запитання №:11
Японською це може звучати, залежно від вашого службового і суспільного стану, таким чином: “ватакусі”, “ватасі”, “оре”, “сесся”, сорегасі”, “оідон” і т.д. А як ми говоримо у подібних випадках?

Відповідь:

Запитання №:12
У серпні 1999 року в Великобританії пройшов бум. Від цього часу ціна двох квитків на окремі місця досягала 20 доларів. Все це завдяки деякій конструктивній особливості цих глядацьких місць. Відповідно до неофіційної назви таких місць, туди наше телебачення пропонує брати дещо. А що саме?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com