Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 1998-1999 років, IV етап
(1999-00-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Прослухайте переклад професійної німецької пісні:

Зайя, хебай, хебай, хайя,
Хайя, хебай, хебай, хайя!
Шкіпер, пуделя тримай,
Юх, юх, юх!
Щоб не зістрибнув він з баржі,
Юх, юх, юх!

Процитуйте найбільш відомий російський аналог цієї пісні.

Відповідь:

Запитання №:2
На думку давніх слов'ян, до появи цього приводить відбиття блискавки, відображене в очах представників сімейства Margaritifera. Проте вам, напевно, відомо, що очей у "маргарітіфер" і немає. Так що ж з'явилося таким чином?

Відповідь:

Запитання №:3
Автор обходиться без звичного вступу і з самого початку оголошує свою тему у формі невизначеної відміни; ця ж відміна застосовується знову після короткої зв'язки, в якій при всій її стислості ми виявляємо альтернативний і від'ємний зміст, котрий багато в чому визначає значення повтору. Далі іде двокрапка. Виділене стверджувальне речення переносить акцент на відносний займенник і підводить нас до першої точки". Цей "шедевр літературної критики" належить Бернарду Шоу і розглядає одну-єдину добре знайому вам фразу. Наведіть її.

Відповідь:

Запитання №:4
Його батьком був спеціаліст з історії Римської імперії. Грунт для однієї з найвідоміших з його робіт підготували протягом декількох днів солдати, які проходили службу в Середній Азії. Цю свою роботу він прагнув сховати від безпосереднього свого начальства.А який предмет він для цього використав?

Відповідь:

Запитання №:5
У відомого філософа другий місяць після шлюбу асоціюється із сумно відомою на Україні рослиною. Назвіть два спиртних напої, якими, виходячи з цього факту, слід запивати перші розчарування сімейного життя.

Відповідь:

Запитання №:6
В 1906 році замість київського генерал-губернатора єдиною жертвою стала вона сама. Наступний раз виявився більш результативним - першою жертвою стала працівниця Павлівської лікарні Попова. Назвіть другу жертву.

Відповідь:

Запитання №:7
Кажуть, що на їх честь назвали цілий континент. Правда, від колишньої величі зараз залишився острів з клаптиком. Іноді деяких із них приймали за сонцепоклонників, і це було кращою грамотою для збереження. Зараз міф відійшов і вони стрімко зникають. Хто вони?

Відповідь:

Запитання №:8
Болгари досі називають цю велику бархатну квітку "перунікою". В Японії її назва і фраза "військовий дух" пишуться однаковими ієрогліфами. Одна із російських назв також звучить войовниче "лягушачье копье", друга - як лагідне звернення до коханого. На честь якої богині цю квітку назвали греки?

Відповідь:

Запитання №:9
Ціна цього товару не змінювалася в Москві з початку 60-років. Але, з першого квітня 1999 року вона піднялася у 160 разів. Сьогодні споживачів цього товару у столиці Росії нараховується біля тисячі осіб, які використовують приблизно чотири тисячі тон на рік. Опишіть цей товар однією літерою.

Відповідь:

Запитання №:10
Він прославився багатьма славними справами: здійснив політ на апараті, що легший за повітря, використовував незвичний корабель, керував експедицією, у результаті якої у супроводі групи товаришів і тварин досяг полюсу. Він взяв участь у пошуках і порятунку того, хто допоміг йому свого часу здійснити політ. Під час пошуків - загинув. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:11
Добре віддячені генеалоги встановили, що давньофранцузька сім'я Левіс походить від старозавітного роду Леві. Один із герцогів Левіс, сідаючи у карету, іноді наказував: "До моєї двоюрідної баби, кучере!" Назвіть місце в Парижі, куди він направлявся.

Відповідь:

Запитання №:12
Нам добре відомо міксантропічні форми, які включають змію, лева чи птаха. Назвіть ім'я міксантропічної істоти, якій в рік приносили жертву в середньому одна ціла і п'ять дев'ятих людини.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com