Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2001-2002 років, VI етап
(2002-05-18)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
В байці Езопа є такий вислів “левина доля”. Байка розповідає, як звірі ділили здобич. Лев вимагав четвертину як цар звірів, ще четвертину за свою незрівнянну мужність і ще четвертину для жінки та дітей. А якою була доля останньої четвертини?

Відповідь:

Запитання №:2
Католицька церква старанно слідкує за тим, щоб всілякі людські заняття мали свого небесного патрона. Небесного покровителя мають люди багатьох професій, а ось працівники радіо до 1974 року свого заступника не мали. Але й тут батьки церкви не розгубилися і оголосили божественним патроном радіо саме цього біблійного героя. Якого?

Відповідь:

Запитання №:3
Американський вчений І.Солк описував цей стан так: це коли людина не відчуває свого тіла. Що це за стан?

Відповідь:

Запитання №:4
В австрійських аборигенів є цікавий стиль малювання, коли художник зображає одночасно і тіло тварини чи людини, котрих малює, і їх скелет. Як називається цей стиль?

Відповідь:

Запитання №:5
Значного поширення в Європі в першій половині XVIII століття дістали мушки. При чому, мушки, наклеєні на різні частини обличчя, мали конкретне значення. Так, мушка, наклеєна посеред чола, називалася “величною”, “кокетлива” клеїлася біля губ, а де знаходилася “крадькувата” чи “злодійка”?

Відповідь:

Запитання №:6
Відомо, що пляшку вина треба щільно закривати пробкою, щоб воно не видихлося, і не зіпсувалося. А чому у винних погребах вино зберігають тільки в горизонтально покладених пляшках?

Відповідь:

Запитання №:7
Свій початок ця фірма бере з 1810 року, коли сімейний млин в Монтбільярді був перероблений в металообробне підприємство, що виготовляло інструменти і пружини. Пізніше асортимент продукції розширився до кавових млинків, пружинок для пенсне, каркасів дамських кринолінів та парасольок. Зараз фірма відома завдяки цілком інших виробів, а гаслом її є фраза: “Лев йде від міці до міці”. Назвіть цю фірму та її головні вироби.

Відповідь:

Запитання №:8
Відповідно до “Книги рекордів Гіннеса”, у людини на прізвище Девері із штату Кентукі була борода довжиною 36 см. Хоча ця борода і не найдовша у світі, вона потрапила в книгу. Чому?

Відповідь:

Запитання №:9
В наш час привілей мати своїх лебедів на Темзі мають королівська сім’я і дві компанії: “Дайєрз” та “Воршипфул Компані оф Вінтерз”. Щороку лебедів, що подорослішали, помічають: одна насічка - для лебедів “Дайєрз”, дві насічки - для лебедів “Вінтерз”. А яким знаком помічають королівських лебедів?

Відповідь:

Запитання №:10
Середньовічні провансальські трубадури створили понад 900 різних форм віршів, у тому числі канцону (любовну пісню з приспівом), пастореллу (діалог лицаря та пастушки), сервенту (публічну суперечку), тенцону (діалог поетів), альбу (ранкову пісню). А як називалася у трубадурів пісня про заборонене кохання?

Відповідь:

Запитання №:11
Перша авеню в Нью-Йорку - перша за рахунком від Іст-Рівер, проходить вздовж усього Манхеттена. Іноді цю вулицю називають “Міжнародною”. Чому?

Відповідь:

Запитання №:12
Жюль Ренар стверджував, що щирість може дозволити собі багатослівність. А ось що, на його думку, повинне бути коротким, якщо він назвав її “сором’язливістю людства”?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com