Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2001-2002 років, V етап
(2002-04-07)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Леонардо да Вінчі з іронією радив цим людям замість звичайного їхнього заняття стати алхіміками. А яке рішення, що безпосередньо стосується їх діяльності, було прийняте у 1775 році в Парижі?

Відповідь:

Запитання №:2
На датському телебаченні TV-2 є телепередача TV-stop. Головні теми сюжетів - різноманітне свавілля та несправедливість, що чиняться органами державної влади цієї, без сумніву, демократичної країни. В кадрі часто з’являються поліцейські, що силоміць розганяють мирні демонстрації, чиновники, котрих викрили на хабарництві, а звичайної критики політичного та економічного курсу Данії у цій передачі хоч відбавляй. Назвіть ініціатора створення і одночасно спонсора цієї передачі.

Відповідь:

Запитання №:3
Одне петербурзьке видавництво випустило цікавий настінний календар. На ньому можна побачити корінці книжок Тургенєва, Чехова, Булгакова, Конан-Дойля та інших авторів. Чиє зображення вміщене на їх фоні?

Відповідь:

Запитання №:4
В авторському варіанті ця книга називалася “Завтра буде ще один день”, але на прохання видавця назва була змінена. Ні до, ні після написання цієї книги її автор не написав жодного твору, хоча про подальше життя головної героїні хтось із вас, напевно, читав. Головну героїню в авторському варіанті звали Пенсі. А яке ім’я їй вигадав видавець?

Відповідь:

Запитання №:5
Герхільда, Вальтраута, Швертлейта, Гельмвіга, Зігруна, Грімгерда, Росвейса. Назвіть того, хто описав їх політ.

Відповідь:

Запитання №:6
Німфея, Херсонес, Ольвія, головний порт вікінгів Хедебю, порт поморських слов’ян Юлена. Назвіть знаряддя, без якого не змогли обійтися археологи при розкопці цих міст.

Відповідь:

Запитання №:7
У “Словнику хибних уявлень”, котрий вийшов в Іспанії, стверджується, що це у них з’явилося в голлівудських фільмах, але, як не без гумору відзначають у словнику, могло з’явитися і так, враховуючи дальність та тривалість бойових походів. А що і в кого?

Відповідь:

Запитання №:8
Найдорожче у світі пиво почала випускати пивоварна фірма “Фішер”. Дайте якомога найточнішу відповідь, звідки беруть воду для цього пива, котре називається 63N/46W?

Відповідь:

Запитання №:9
Автори сайту, що називається “Фронт звільнення педофілів”, встановили День Гордості Педофіла, який відзначається 25 квітня. Дата ця вибрана не випадково: саме у цей день він вперше зустрів її. Навряд чи ви згадаєте її прізвище, проте всі ви без сумніву знаєте її ім’я. Не всі з вас згадають його справжнє ім’я та прізвище, але всі ви знаєте його псевдонім. Назвіть його псевдонім.

Відповідь:

Запитання №:10
Людині, котра погано знає історію, може здатися, що це словосполучення, яке складається із прикметника та іменника - лише назва якоїсь хвороби. Не правим він буде лише по відношенню до іменника. А прикметник повністю співпадає з прізвищем супутниці життя головного поширювача цієї зарази. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:11
Перший Всеукраїнський з’їзд радянських письменників почав свою роботу 17 червня 1934 року, а закінчив її тільки 12 серпня 1934 року. А тепер назвіть місто, в якому відкрився, і місто, в якому закрився з’їзд.

Відповідь:

Запитання №:12
Один лінивий студент ніяк не міг здати екзамен з анатомії професору Боткіну. Друзі цього студента розказали професору, що той погрожує встромити собі ніж у серце. Яким чином заспокоїв їх знаменитий медик?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com