Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2001-2002 років, IV етап
(2002-02-23)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У кожній країні умови життя накладають свій відбиток на народні звичаї. У Чорногорії, наприклад, часто можна почути слова: “Наперекір всьому!”. А що потрібно запитати, щоб отримати таку відповідь?

Відповідь:

Запитання №:2
За чисельністю віруючих в Індії на 5-му місці - буддизм, на 4-му - сикхізм. А що на третьому?

Відповідь:

Запитання №:3
В провінції Шань-Дунь є храм на честь Конфуція і чотири окремі павільйони. В одному з них є велика мармурова плита з “деревом”. Згадайте Книгу рекордів Гіннеса та скажіть, що це за “дерево”?

Відповідь:

Запитання №:4
Цим словом в російських приказках називали або рухливе дитя або легке взуття в якому не бігаєш, а літаєш. Зараз під цим словом розуміють одну технічну деталь, теж досить рухливу. Наведіть його через хвилину.

Відповідь:

Запитання №:5
За легендою, Вісла раніше була молодою красунею, котра мала стати жінкою хана кочівників, що поневолив її плем’я. Щоб уникнути шлюбу з нелюбом, дівчина перетворилася на річку. А як звали батька Вісли, котрий вирішив ніколи не покидати доньки?

Відповідь:

Запитання №:6
Усім відомий древній символ “інь-янь” у вигляді кола, поділеного на білу та чорну частини. Але в Китаї існує ще один різновид форми інь-янь. Таку форму мають до сьогодні китайські монети-талісмани. Здогадайтеся яку, якщо інь - це квадрат, а янь - круг.

Відповідь:

Запитання №:7
Вони розташовуються між першими і другими. Їх називають наполовину першими і наполовину другими, але у їх назві швидше згадується причетність до перших, яких звичайно є більше за других. У класичних схемах їх кількість варіюється від двох до чотирьох. Хто ж вони?

Відповідь:

Запитання №:8
Одна з назв цієї спільноти походить від імені святого, інша - від французької назви, збудованого її членами закладу. Перша згадка про територію, яка дала спільноті третю, найпоширенішу її назву, міститься у посланнях Святого Апостола Павла. А в якому виді спорту вживають титул провідників цієї спільноти?

Відповідь:

Запитання №:9
Одна з картин художника Філіппа де Шампеня називається “Мала трапеза”. Назвіть другу назву цієї картини.

Відповідь:

Запитання №:10
До наших днів, на жаль, не збереглася історична праця Катона-цензора, в якій практично не зустрічалося те, що ми звикли бачити в історичних працях. За словами Шарля Нодьє, це стало можливим завдяки тому, що у ті часи особиста звитяга та приватні інтереси відступали перед славою вітчизни та інтересами держави. Чого ж не було в цій праці?

Відповідь:

Запитання №:11
На островах Філіппіни практикує група знахарів, які роблять хірургічні операції без застосування інструментів, якщо змінити першу букву у назві цієї спільноти, то одержимо іншу спільноту досить поширену у нас, яка виконує дещо протилежні завдання, застосовуючи при цьому надзвичайно широкий спектр “інструментів”. Назвіть цю другу спільноту.

Відповідь:

Запитання №:12
Перші 2-3 дні намагайтеся менше вживати твердої їжі. Спіть щонайменше 8 годин на добу і не пийте кави, чаю та коли. Якщо виникло бажання, краще випийте склянку води. Що роблять люди, котрі дотримуються цієї рекомендації?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com