Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2001-2002 років, III етап
(2002-01-26)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Ніцше стверджував, що Чоловіка притягують дві речі - небезпека та гра, а кого він називав небезпечною грою?

Відповідь:

Запитання №:2
У Великобританії зараз час змін, а багато реформ, котрі змінять устрій ще очікуються. Популярний анекдот, відповідно до якого там незабаром залишуться тільки двоє: Пол Макартні та Ендрю Ллойд Вебер. Де?

Відповідь:

Запитання №:3
За звичайних умов його чути на віддалі 180 м. Один з його різновидів чути аж за 8 км, за ідеальних умов - аж за 18 км. Про що йде мова?

Відповідь:

Запитання №:4
Еталонними вважаються декілька сортів: “Сахаран” із Алжира, “Мінас” з Індонезії, “Істмус” із Венесуели та Мексики, “Еребіан Лайт” і “Дубай” з Аравії. В міжнародній торгівлі вживається одиниця вимірювання цього яка дорівює 158,988 кубічних дециметрів. Як ця одиниця називається?

Відповідь:

Запитання №:5
Пригадайте, президент і творцем якого клубу, є автором доповіді “Роздуми про витоки Хемстедських ставків з додатком деяких спостережень щодо питання про Теорію Колючки”?

Відповідь:

Запитання №:6
Дім цієї великої сім’ї має наземну і підземну частину. Господарка - близько чверті гектара з деревами, облаштованою сіткою доріг, літніми домами. Сім’я розводить, охороняє і доїть “худобу”. Якщо ви здогадались про яку сім’ю йдеться, то правильно відповісте на питання - як зветься її будинок?

Відповідь:

Запитання №:7
При присудженні Нобелівської премії оголошується коротке формулювання, що пояснює за які досягнення лауреат удостоєний такої честі. Зараз ви почуєте подібне формулювання, що супроводжувало Нобелівську премію з літератури за 1982 рік. Ваше завдання - назвати лауреата. Формулювання: “За романи і оповідання, в яких фантазія і реальність, поєднуючись, відображають життя і конфлікти цілого континенту”.

Відповідь:

Запитання №:8
В Європі з недавнього часу поширилося захворювання, що вражає суглоби великого пальця, як правило правої руки. Поширене воно переважно серед підлітків. Назвіть причину цього захворювання, використовуючи тільки три літери.

Відповідь:

Запитання №:9
Польські селекціонери проводили такий дослід. Відловлювали дзеркальних коропів з найменшою кількістю луски. Кожне наступне покоління старанно оброблювалося за допомогою рентгенівського апарату. Якою була ціль такого досліду?

Відповідь:

Запитання №:10
Біля самого в’їзду в містечко Дамме, що розташоване в Західній Фландрії, поруч із Брюгге, через невисокий паркан висунувся хитруватий бронзовий юнак. Я не запитую, кому присвячено цей пам’ятник. Дайте відповідь, що є в руках у юнака, і яка тварина сидить у нього на плечі?

Відповідь:

Запитання №:11
Ця всесвітнє відома компанія була заснована у 1880 році американським винахідником Джорджем Істменом. Через 8 років його компанія випустила першою у світі те, що донині робить її одним із світових лідерів у своїй галузі. Під час першого випуску постало питання із назвою продукції. Істмен хотів, щоб ця назва однаково вільно вимовлялася на всіх мовах і не викликала жодних асоціацій. Врешті-решт таку назву було підібрано. Зауважимо, що вона, певним чином, відображена і в українській історії. Назвіть цю компанію одним словом.

Відповідь:

Запитання №:12
Коли чотири мушкетери прямували в Англію, в Шантальї до Партоса причепився один дворянин і запропонував випити за здоров’я кардинала. В результаті зав’язалася бійка, і далі мушкетерам довелося їхати втрьох. “Але чому він причепився саме до Портоса?” - запитав Араміс. За версією д’Артаньяна, Портоса прийняли за начальника. А чому, на думку д’Артаньяна, Портоса прийняли за начальника?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com