Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2001-2002 років, II етап
(2001-12-29)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Фрідріх Ніцше казав, що “у своєму другові необхідно ще поважати й...”. Так кого ж ще треба поважати у другові?

Відповідь:

Запитання №:2
Цей вид спорту з’вився на початку століття і був напочатках виключно чоловічим. В 1930-ті роки в нього проникли жінки, і зараз він виключно належить їм. На першому чемпіонаті світу у Швейцарії оцінювався лише один елемент - синхронність. Що це за вид спорту?

Відповідь:

Запитання №:3
26 серпня 1914 року зустрілися австрієць та росіянин. Зустріч закінчилася трагічно для обох. Австрійця звали Фрідріх Розенталь. Якщо ви здогадаєтесь, де відбулася ця зустріч, що увійшла в історію, то легко назвете прізвище росіянина.

Відповідь:

Запитання №:4
В одному із середньовічних літописів Вірменії розповідається переказ про те як в далекій землі Палуні три брати Куар, Мелтей та Хориван заснували місто. А яке місто вони заснували?

Відповідь:

Запитання №:5
Зі слів одного з наших сучасників, ця людина у 1954 році була позбавлена “батьківських прав” за те, що підняла руку на “доньку”. А нещодавно було опубліковано фото, на якому він розпалює люльку. Отже, питання! Якої форми набув дим, що піднімався з цієї люльки?

Відповідь:

Запитання №:6
Дехто з літературознавців витлумачує назву цього роману так, як і тлумачився антураж однієї телепередачі: як вказівка на місце, де найбільше виявляється влада випадку над людиною. Назвіть цей роман.

Відповідь:

Запитання №:7
Єдиний (ймовірно) пам’ятник змії знаходиться у Бразилії. Такої честі сподобилась клелія (чи муссурана) — несправжній американський вуж. Завдячуючи, зокрема, її діяльності стала можливою колонізація багатьох земель у Бразилії. А кого ж методично і вельми успішно знищує ця змія?

Відповідь:

Запитання №:8
Цього художника сучасники називали “монархом живопису”. Крім того він писав і наукові трактати“Про перспективу в живопису”, “Про п’ять правильних тіл”. Проте в епоху високого Ренесансу його мистецтво здавалось застарілим, напевно тому Рафаель і погодився покрити своїм живописом стіни Ватиканського палацу, які раніше розписав він. Назвіть тезку цього художника, який є незмінним персонажем комедії дель арте.

Відповідь:

Запитання №:9
Без сумніву, кожний, кому доводилося жити у селі, дасть правильну відповідь на таку українську загадку: “Зимою все їсть, а літом спить – тіло тепле, а крові нема”. Що ж це таке?

Відповідь:

Запитання №:10
Всупереч очікуванням Філіпа IV, після смерті великого магістра Жака де Мале орден тамплієрів не припинив своє існування. А через деякий час один виходець з Італії використав їх символіку у своїй мандрівці. Якою була ціль цієї мандрівки?

Відповідь:

Запитання №:11
В пісні ХХІХ “Чистилища” Данте ця тварина тягне колісницю, що символізує християнську церкву; в середні віки ця тварина символізувала союз Бога та людини-християнина. У казці Л.Керрола він виступає як шарж на сентиментальних випускників Оксфорда. Що це за тварина?

Відповідь:

Запитання №:12
Ще не так давно поляки жартували, що для того, щоб підняти курс злотого, потрібно просвердлити у ньому 4 дірки. А для чого?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com