Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2001-2002 років, VII етап
(2002-06-16)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
ЇХ усього сім, хоча, у принципі, могло бути і більше, однак, не більше шістнадцятьох. Одній з НИХ можна поставити у відповідність число 4, двом - число 3, ще двом - число 2, і, нарешті, ще двом - число 1. Назвіть останню з НИХ за хронологією.

Відповідь:

Запитання №:2
Навчальне або наукове видання, як правило, повинно бути вільним від будь-яких емоцій. Та ось у довіднику “Культура української мови”, випущеному у Києві в 1990 році, досить часто згадується СУМ, без якого, власне, коректне видання цієї книги було б, мабуть, неможливе. Назвіть цей СУМ трьома словами.

Відповідь:

Запитання №:3
Підбираючи відповідні слова для перекладу гумористичних “Семи подорожей Трурля і Кляпавція” львів’янина Станіслава Лема, перекладач Ю.Попсуєнко визначив деякі з титулів Трурля як “самодержавний володар Талії, Металії, Деталії і…”. Вигадана назва останньої з територій, якою мав би володіти Трурль, надає титулу ще більш кумедного змісту і походить від двох слів, які визначають продовження наведених прикладів. Назвіть цю територію однім словом.

Відповідь:

Запитання №:4
У 1834 році у Львові почало діяти “Акціонерне товариство з аеронавтики”. Того ж року до львівської поліції надійшов циркуляр, у якому було написано: “Стежити, але не втручатися. Якщо з того щось вийде – буде слава для всієї...”. Закінчить уривок з циркуляру назвою країни.

Відповідь:

Запитання №:5
Ракета, розроблена компанією "National Engineering Science", є принципово новим піротехнічним сигнальним засобом. Відносно невелика по габаритах, вона за допомогою мініатюрного ракетного двигуна піднімається на висоту 1500-1800 метрів і, досягнувши апогею, вибухає, розсипаючи при цьому хмару дипольних відбивачів. Ця хмара тримається в атмосфері протягом години і може бути виявлена на відстані більш 200 кілометрів за допомогою... Чого?

Відповідь:

Запитання №:6
Деякі британські компанії з метою залучення нових працівників стали вигадувати оригінальні назви для добре відомих професій. В оголошенні посаду секретаря позначили як “глава відділу вербальних комунікацій”. Прибиральники туалетів перетворилися в “технічних асистентів за санітарним контролем”. А для якої професії робітника була вигадана вражаюча назва “фахівець з оптичної видимості”?

Відповідь:

Запитання №:7
Якщо вірити довіднику, то цей винахід був зроблений механіком Тимченком та професором Любимовим у 1894 році – майже на рік раніше офіційно визнаної дати. А в 1896 році харківський фотограф Федецький вдосконалив іноземний варіант цього винаходу і випробував його дію – мабуть, теж під іноземним впливом – на одній з будівель Харкова та функціонально пов’язаним з ним рухомим витвором людських рук. Назвіть і будівлю, і цей витвір.

Відповідь:

Запитання №:8
Чорний гумор. Оголошення на трансформаторній будці: “Перед тим, як лізти, подумайте (пропущене число) разів”. Назвіть пропущене число.

Відповідь:

Запитання №:9
ЙОГО скульптурні зображення найчастіше зустрічаються в сидячій позі. У НЬОГО як в аскета немає ніяких прикрас. Волосся має вигляд крутих завитків, запозичених, мабуть, від греко-римської культури перших століть нашої ери. На підошвах ніг і долонях рук є, як правило, особливі знаки. ВІН має простий одяг з тонкими складками. Найбільша ЙОГО статуя знаходиться в Китаї. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:10
Цей видатний українець, уродженець Харківщини, навіть після смерті не мав спокою. Спочатку його тіло турбували козаки, потім його могилу неодноразово плюндрували російські солдати. За легендою, російський фельдмаршал Кутузов наказав у 1812 році доставити його правицю і тричі обійти з нею навколо Москви – щоб його душа допомогла перемогти французів. Останнє перепоховання розкраденого більшовиками тіла цього українця відбулося вже у незалежній Україні на так званій Бабиній могилі. Назвіть цього українця

Відповідь:

Запитання №:11
Цей крилатий вислів походить від однієї з лікарських рекомендацій Гіппократа, яку переклав у віршову форму Клавдій. Цей вислів здобув популярність наприкінці XIX сторіччя завдяки одному європейцю, а до популярності співвітчизника цього європейця не дуже давно додав ще і кругленьку суму. Назвіть цей вислів.

Відповідь:

Запитання №:12
Закінчить давньою назвою країни віршовані рядки Є.Маланюка:

“І ось встає із піни Понту
Над хвиль розгойданим свічадом
Співуча мрія горизонту,
Сліпуча Степова …”

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com