Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2001-2002 років, VI етап,
Кубок Західної України ім.Данила Галицького
(2002-06-01)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Олександр Ільченко вважає, що ЦЕ – наука про смерть. На думку Григора Тютюнника, єдиний підручником ЦЬОГО є досвід. А Володимир Черняк назвав ЦЕ пробою на роль людини та подорожжю у часі з квитком в один кінець. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:2
Таку назву мало підкорене гунами сарматське скотарське плем’я. А нашому співвітчизнику ця назва нагадає про жінку, справжнє ім’я якої було... Яке?

Відповідь:

Запитання №:3
Насправді до XIX століття для деякого процесу використовувалися журавлі, лебеді, качки, ворони, яструби і навіть павич. Ми ж повсюдно згадуємо у зв’язку з цим процесом іншого птаха. Назвіть цього птаха.

Відповідь:

Запитання №:4
Назвіть прізвище уродженця Києва, який у 1957 році з’єднав у назві своєї книги культурну ліану та колючий чагарник, що належить до ефіроолійних рослин.

Відповідь:

Запитання №:5
Шведська академія мистецтв, яка щорічно присуджує премію “за досягнення в галузі поезії і фантастики”, двічі удостоювала спеціальної премії співробітників одного Стокгольмського інституту, що виявили у своїй роботі “незвичайну поетичну фантазію, яка не мала нічого спільного з дійсністю”. Михайло Ломоносов говорив, що “людині нічого не залишалося б жадати від Бога”, якби вона навчилася правильно виконувати цю роботу. Що це за робота?

Відповідь:

Запитання №:6
Розповідають, що на початку 1980-х років спортивна влади прийняли рішення, яке забороняло працювати з футбольними командами вищої і першої ліг чемпіонату СРСР тренерам, що не мали фізкультурної освіти. Правда, незабаром про це рішення довелося забути, оскільки єдиним фахівцем, у якого не було такої освіти, виявився... Хто?

Відповідь:

Запитання №:7
Ця сумчаста тварина, ареал мешкання котрої не збігається з іншими сумчастими, настільки процвітає в мистецтві симуляції, що сама назва її уособлює собою удавальника, симулянта. А вислів, який описує людину, що наслідує цій тварині, означає в англійській мові людину, яка “дурня валяє”. Що це за тварина?

Відповідь:

Запитання №:8
Все її життя пройшло в селі Богданівка. Коли три її картини - “Цар-колос”, “Берізка” і “Колгоспне поле” - були включені до експозиції Міжнародної виставки в Парижі в 1954 році, захоплений Пабло Пікассо сказав: “Якби в нас була художниця такого рівня майстерності, ми змусили б заговорити про неї весь світ!”. Назвіть цю художницю.

Відповідь:

Запитання №:9
Прослухайте замітку, опубліковану в газеті “Арт-мозаїка”: “Переможницею чергового конкурсу “Міс Всесвіт”, який було проведено вузьким колом фахівців, стала учасниця під номером 628, ініціали якої - N.G.". Що ж це за учасниця?

Відповідь:

Запитання №:10
Закінчіть назвою всесвітнє відомого пам’ятника архітектури іронічне спостереження Володимира Брюггена: “Знав, що падає, та намагався падати, як …”.

Відповідь:

Запитання №:11
Однією з причин появи на вулицях Білорусі манекенів у формі працівників державної автоінспекції називалося бажання “зекономити” на живих патрульних. Але несподівано з’явилася потреба у виділенні додаткових нарядів охоронців порядку. Для чого саме?

Відповідь:

Запитання №:12
Їхня назва прийшла до нас із Франції. Слово, від якого пішла ця назва, можна перекласти українською як “ребро”. Еріх Марія Ремарк, хоча і не був великим гурманом, стверджував, що один їхній вигляд примирює його з усіма прикрощами. А ще їхню назву іноді пов’язують із добре відомою вам столицею. Назвіть їх.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com