Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2001-2002 років, V етап
(2002-04-07)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Нещодавно Рубежанський картонно-тарний комбінат у Луганській області втретє за останні чотири роки виграв тендер на виготовлення більш 60 тисяч однакових виробів. Всі ці вироби здебільшого були використані за прямим призначенням протягом одного дня. Назвіть дату цього дня.

Відповідь:

Запитання №:2
У монастирях Святої гори - Афона - вже багато сторіч існує поділ ченців відповідно до двох "типів" чернечого життя: кіновіти (від грецького слова, що означає "спільне життя") та ідіоритмики - одиночки. Як правило, приналежність до того або іншого "ордену" визначається один раз і назавжди. Однак можливий і перехід до іншого "ордену". Для цього чернець повинен піти до іншого монастиря, відмовитися від рідної мови і змінити... Що саме?

Відповідь:

Запитання №:3
Керівник першої експедиції з дослідження затонулого до нашої ери Махдійского корабля лейтенант Тавера наніс його координати на карту, взявши за орієнтири кущ на березі і вітряк. Однак ці орієнтири згодом зникли з поверхні землі. Тому Жак-Ів Кусто, що вирішив через 45 років відвідати цей корабель, роздратовано зауважив, що лейтенанту Тавера варто було б повчитися картографії у відомого британського письменника. Назвіть цього письменника.

Відповідь:

Запитання №:4
Король Іспанії Альфонс XIII говорив, що між усіма благами життя найцінніші лише такі: дерево для опалення, вино для пиття, друзі для проводження часу і книги для читання. А якими усі вони повинні при цьому бути?

Відповідь:

Запитання №:5
На честь, сподіваюся, добре відомого вам письменника на вершині Кардиффського пагорба в штаті Міссурі стоїть пам'ятник, на п’єдесталі якого написано: "Гуманність була його релігією, і весь світ сумував, коли він помер". А неподалік встановлено пам'ятник його найвідомішим героям. Відомо, що прототипом до одного з них був Том Бланкешип, друг дитинства письменника. А ви назвіть ім'я другого героя, якого, за його власним визнанням, називали повним ім'ям лише тоді, коли хотіли відшмагати.

Відповідь:

Запитання №:6
Якщо вірити опитуванню "Бі-бі-сі", британський фізик Стівен Хоукінг входить до десятки найбільших мислителів минулого тисячоліття. На думку автора питання, цей фізик дотепер має незаперечну перевагу перед іншими людьми, що увійшли до цього списку, такими, наприклад, як Карл Маркс і Альберт Ейнштейн. А в чому полягає ця перевага?

Відповідь:

Запитання №:7
Чорна скринька. Про цей звичайний процес запитує українська народна загадка: "Два держить, а два пхає, а два дивиться, чи попадає". У чорній скриньці – два предмети, які мають безпосереднє відношення до цієї загадки. Назвіть їх.

Відповідь:

Запитання №:8
От закінчення декількох, сподіваюся, знайомих вам історій: великий виграш, пляж із тубільними дівчинами, рибалка удвох. Якщо ви зрозуміли про що мова йде, то згадаєте, з чого ж ці історії починалися. А тепер назвіть відповідне вічнозелене дерево сімейства маренових.

Відповідь:

Запитання №:9
Слово "Діснейленд" означає "Земля Діснея". Почувши англійську назву однієї європейської країни, можна зробити висновок, що її утворено згідно з тим самим принципом, хоча насправді вона не має ніякого відношення а ні до американського письменника, а ні до європейської ріки. Назвіть цю країну українською мовою.

Відповідь:

Запитання №:10
За однією з версій, ця тварина своєю назвою зобов'язана мікроскопічним водоростям, що суцільною плівкою покривають її тіло. Водорості ці мають жовтуватий відтінок, а шкіра цієї тварини насправді темно-сіра - як і в більшості її родичів. Назвіть цю тварина абсолютно точно.

Відповідь:

Запитання №:11
Назва цього міста, через яке європейські дороги проходили на Схід, за однією версією, походить від латинського слова "двері". За іншою версією, назву місту дав римський бог, який охороняв пороги будинків і входи до міст. Вам повинні бути добре відомі два уродженці цього міста. Перший - геній, осуджений за свій талант, а другий - людина, що побажала зачинити двері Старого Світу і відчинила двері до Нового Світу. Назвіть обох.

Відповідь:

Запитання №:12
З погляду жіночої емансипації, Україну можна вважати цілком передовою державою. Доказом цьому служить той факт, що в нашій країні одна жінка "вартує" сімох чоловіків і навіть більше. А на скільки саме більше?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com