Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2001-2002 років, IV етап
(2002-02-24)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Ця народна картина відома в багатьох варіантах. Він сидить підібравши ноги, палить та грає на народному інструменті... Зображення часто супроводжується віршованим текстом такого, наприклад, змісту:

“Хоч дивись на мене, та ба не вгадаєш,
Звідкіль родом і як зовуть – нічичирк не скажеш.
Коли трапилось кому у степах бувати,
То той може і прізвище моє угадати”.
Як же називається цей узагальнений образ?

Відповідь:

Запитання №:2
Давнi українцi вважали, що пiд землею на берегах рiчок живе особливий народ - рахмани. Вони теж християни, але не мають власного числення часу, тому й не знають, коли треба святкувати Великдень. Щоб сповiстити рахманiв (хай вони хоч пiзнiше, та вiдзначать свято), був звичай викидати у рiчку, яка згодом донесе звiстку, частину важливого атрибуту святкування Великодня. Що саме?

Відповідь:

Запитання №:3
На Північному Кавказі деяким словом із чотирьох літер називають одну з рік. В Україні цим же словом батьки називають деяку матір. Втім, українські матері в боргу не залишаються і називають дуже схожим словом, але вже з трьох літер, деяких батьків. А що цим словом з трьох букв називають на Середньому Сході?

Відповідь:

Запитання №:4
В офісі видавця впливової газети "Вашингтон Пост" Кетрін Грем довший час висів плакат із портретом президента США і його дарчим написом: "Я одержав цю роботу за допомогою "Вашингтон Пост". Назвіть прізвище цього президента.

Відповідь:

Запитання №:5
Відомий лозоходець Білл Нортерн володіє рідкісним даром розуміти думки тварин. "Перевести" на людську мову те, про що думає собака, кінь, мангуст, слон і навіть риба для нього не складатиме труднощів. Проблеми виникають тільки з одними тваринами, що, за словами Білла, "часто кажуть неправду, щоб швидше позбутися вас, і тільки у випадку, якщо їм самим потрібна допомога, можна сподіватися на чесні відповіді". Назвіть цих тварин.

Відповідь:

Запитання №:6
У народних думах цей невтомний бунтівник і борець за вільну Україну має прізвище Вільшанський. Але більш відомим є інше його прізвище, а точніше – прізвисько, що стало одним з наслідків удару ворожої шаблі. Назвіть ім’я цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:7
Автор цього та деяких інших сьогоднішніх питань робить це дуже часто. Поет Соломон бен Ієгуда говорив, що якщо людина любить робити це, - тоді це її найкраща риса. Єврейське прислів'я закликає робити, якщо хочеш бути відомим. Так що ж саме потрібно робити?

Відповідь:

Запитання №:8
Дивні збіги бувають в історії. У давньошумерській міфології таке ім'я носив головний бог, що створив небо. А із середини ХХ сторіччя таким ім'ям стали називати транспортні засоби. Правда, названо їх було не на честь шумерського бога, а на честь цілком конкретної людини. Назвіть прізвище цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:9
Назвіть ім'я нашого сучасника, нині студента, про якого його викладач історії живопису сказав: "Він нормальний студент, котрий, роздивляючись, наприклад, копію Рембрандта, може впевнено сказати: "Так, я знаю цю роботу. Оригінал висить у холі моєї бабусі".

Відповідь:

Запитання №:10
У бесіді з журналістами Френк признавався, що мріяв про гарячий душ, про соковиті листки салату і порцію морозива, Володимир скучив за сауною, а Михайло - за кухлем гарного пива. А де вони про це мріяли?

Відповідь:

Запитання №:11
Для "ловіння" і своєрідного сортування цього марновірні північноамериканські індіанці дотепер користуються спеціальним предметом одягу, що складається з обруча із ручками, оповитого сіткою зі шкіряних шнурків. Заплутавшись у сітці, добрий різновид цього затримується, а ручки служать "громовідводом" для поганого різновиду. Назвіть це.

Відповідь:

Запитання №:12
В одній єврейській казці розповідається про малограмотну людину, яка зайшла у синагогу помолитися. Почувши, як вона молиться, грамотії і вчені стали насміхатися над цією людиною, що не знала, як виявилося, найпростіших суботніх молитов. От як виглядала її молитва: "Владика світу! Людина я проста, неосвічена, але як мені хочеться знайти слова для прекрасної молитви Тобі! А їх у мене немає, цих слів. Тому я читаю... " Що ж читала ця людина?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com