Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2001-2002 років, III етап
(2002-01-27)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Із середини XVI сторіччя так могли називати місто Чигирин. Деякі права на таку назву з 1772 року могло мати і місто Глухів. Але зараз саме так найчастіше називають інше велике українське місто. Назвіть це місто.

Відповідь:

Запитання №:2
Як відомо, у кожному жарті є частка правди. Американці жартують, що різдво - це коли батько пробує переконати своїх дітей у тому, що він Санта Клаус, а свою дружину - ... У чому?

Відповідь:

Запитання №:3
Цей американський авіаконструктор прославився рядом винаходів, наприклад, винаходом V-подібного “оперення” хвоста, і створенням простих і зручних невеликих літаків, один із яких навіть увійшов до історії Радянського Союзу. Назвіть прізвище цього конструктора.

Відповідь:

Запитання №:4
Як відомо, у євреїв є сіонізм. У японців є схоже явище – фундіямізм. А деякі вчені висувають ідею аналогічного явища в Україні, трактуючи його як “підсвідоме відчуття своєї Аратти, цієї хліборобської “Палестини” – в крові українців, у їхніх мріях і думах”. У цьому визначенні вчені базуються на археологічних відкриттях кінця XIX сторіччя і називають його “відчуття…”. Якого села?

Відповідь:

Запитання №:5
Автора питання дуже вразила реклама авіакомпанії, яку він побачив в одному журналі. Уявіть собі два однакових фото, що зображують недогризок яблука на бруківці Нью-Йорка. На одному фото недогризок видний чітко, а тло - розпливчато. На іншому фото - навпаки: ви милуєтеся панорамою Нью-Йорка. На першому фото напис: “Apple”. А що написано на другому фото?

Відповідь:

Запитання №:6
Один англієць, перебуваючи в Індії, на своєму автомобілі випадково задавив на смерть корову, що гуляла по дорозі. Адвокат, зібравши свідчення, врятував англійця від ув’язнення, довівши, що корова мешкала в цілком нестерпних умовах, тому вона... Закінчіть доказ трьома словами.

Відповідь:

Запитання №:7
Якось у 1934 році берлінська жіноча організація вирішила зустріти Гітлера на Ангальтському вокзалі. Глава організації зателефонувала до міністерства пропаганди, щоб дізнатися, які квіти любить Гітлер. Але виявилося, що той взагалі не любить квітів. Тоді статс-секретар міністерства запропонував цю квітку, оскільки вона, по-перше, дуже рідкісна, а по-друге, росте далеко від Берліна - у затишних кутках Баварії. Назвіть цю квітку, яка стала офіційною “квіткою фюрера”.

Відповідь:

Запитання №:8
У 1979 році цей приз дістався англійцю. Навряд чи хто міг тоді уявити, що наступного разу представник Англії одержить цей приз лише через 22 роки, причому це буде людина, що народилася саме в 1979 році. Назвіть цю людину.

Відповідь:

Запитання №:9
Легенда розповідає, що у давні часи прекрасний юнак не побажав покинути свою кохану, яку боги за тяжку провину перетворили на гору. Почувши моління юнака, боги залишили його навічно поруч з коханою. Дівчину цю звали Істаксіуатль. А як звали юнака?

Відповідь:

Запитання №:10
Розпис стін Успенської церкви в Новоселиці на Закарпатті, збудованої в середині XVIII ст., добре зберігся. Особливо привертає увагу композиція “Рай”, яка зображує оточений стіною з баштами майдан. На майдані ростуть дерева з райськими яблуками та зеленіє трава. Крім Адама і Єви невідомий майстер помістив у раю своїх сучасників, які викликали у нього повагу й захоплення, хоча об’єктивно їх характери та вчинки “святими” назвати, звичайно, не можна. Хто ж ці люди?

Відповідь:

Запитання №:11
Закінчить двома словами думку українського письменника Володимира Канівця: “Від нещасливого кохання є багато ліків, та виліковує тільки …”.

Відповідь:

Запитання №:12
Шановні знавці! Згадайте птаха - символ гри “Що? Де? Коли?”. Згадайте його зовнішній вигляд. Згадайте його звичку постійно крутити головою. Він змушений це робити, оскільки в нього відсутнє те, що є в нас. Що ж саме?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com