Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 1998-1999 років, III етап
(1999-00-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
На думку дона Корлеоне, "вони на цьому світі тільки заважають справі, хоча, на тому світі, зрозуміли стануть святими". Про кого йде мова?

Відповідь:

Запитання №:2
Згідно осетинських міфів, Аларди живе на небі і є крилатим чудовиськом із понівеченим обличчям. Щоб утішити Аларди, йому приносили в жертву білого баранчика і просили позбавити дітей від його влади. Володарем чого був Аларди?

Відповідь:

Запитання №:3
Управління пошт Канади нещодавно запропонувало своїм службовцям новинку - "парасольку, що пищить". Цей звук можна почути натиснувши на кнопку, вмонтовану в ручку парасолі. А для чого, окрім своїх звичних функцій, призначені ці парасолі?

Відповідь:

Запитання №:4
В 1709 році фірма, заснована Дж.Фемінісом, почала випускати розчин, який винахідник назвав "О адмірабль". Під час Семилітньої війни з цим розчином познайомилися французи, які почали називати його по своєму. Увага питання! А в якому місті з 1692 року жив Дж.Фемініс?

Відповідь:

Запитання №:5
Ця дика тварина має одну і ту ж достойність і в буддійській міфології, і у відомій казці Салтикова-Щедріна. Але, якщо у буддистів вона демонструє справжній героїзм, за що Будда дарує її безсмертя і селить на Місяці, то у Салтикова-Щедріна ця тварина проявляє виняткову тупість та забитість. Назвіть цю тварину

Відповідь:

Запитання №:6
У квітні 1991 року в Стокгольмі проходив всесвітній конгрес соціологів за участю радянської делегації. У вступному слові один шведський професор сказав: "Шановні колеги! При всій повазі до ваших заслуг, скажу чесно: серед нас нема нікого, хто міг би своїм інтелектом наблизитися до двох великих основоположників нашої науки". Керівник радянської делегації звернувся до професора з питанням: "Ми зрозуміли, що перший - це Макс Вебер. А хто ж другий?" Професор був вражений не стільки запитанням, наскільки тим, що його задали представники Радянського Союзу. Він відповів: "Так, один з них - Макс Вебер. А ось другий, точніше, перший - це..." Хто ж?

Відповідь:

Запитання №:7
В Англії це роблять у день Святого Джона, в Ірландії - в день Святого Патріка. А у нас це роблять чомусь вночі. А коли саме?

Відповідь:

Запитання №:8
Перший - Птолемей, другий - Зенодот Ефеський, третій - Каллімах, четвертий - Ератосфен. Яку посаду займали всі ці люди, якщо їх напевно засмутив би спосіб розпалювання пічок чотирьох тисяч громадських лазень у 646 році нашої ери?

Відповідь:

Запитання №:9
Після прем'єри однієї із своїх знаменитих п'єс в Нью-Йорку Бернард Шоу надіслав актрисі, що грала головну роль, таку телеграму: "Прекрасна, незвичайна, божественна, ..." Схвильована актриса відповіла: "Ви перебільшуєте". Бернард Шоу телеграфував: "Я мав на увазі п'єсу". А яку телеграму він отримав незабаром?

Відповідь:

Запитання №:10
Як відомо, древньогрецькі стріли летіли на відстань до 500 метрів, турки стріляли на 600 кроків. А яким чином монголи збільшували дальність польоту стріли на 30-40 %?

Відповідь:

Запитання №:11
У минулому столітті за правилами етикету вимагалося знімати циліндр, заходячи до приміщення. Але, оскільки циліндр був доволі великим, його було незручно тримати. Тоді один підприємливий чоловік вигадав складний циліндр - "механічний капелюх", який можна було скласти, вдаривши по ньому зверху. Згодом один письменник скористався його звучною назвою і дав таке ім'я своєму персонажу. Назвіть це ім'я

Відповідь:

Запитання №:12
У розмовах з герцогом Орлеанським Вольтер просив його про те, щоб той не хвилювався надалі про його помешкання. А яке ж помешкання герцог до того часу надав Вольтеру?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com