Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2001-2002 років, II етап
(2001-12-30)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У статті “Австралія” енциклопедії українознавства для школярів і студентів згадується такий собі львів’янин Джон Лютський (можливо, Луцький), що у 1832 році обіймав посаду “державного ботаніка” на острові Тасманія. На думку авторів енциклопедії, ця людина стала… Ким саме?

Відповідь:

Запитання №:2
Він у своїх прокламаціях вважав найліпшим виходом не воювати ні з однією з трьох країн, а, зібравши війська, відбивати напади кожного з їх правителів, які будуть зазіхати на Україну. На його думку, така позиція дозолить при підписанні воюючими сторонами миру поновити Україну як самостійну державу, якщо цей акт підтримають держави Західної Європи. Тільки от договір про ці наміри він уклав з правителем сторони, яка згодом програла війну. Назвіть цього автора прокламацій.

Відповідь:

Запитання №:3
Незважаючи на її молодість, один Крутий вже помітив її професійні досягнення. Вона розповіла нам про “Дзеркала” та “Веселку”, не один раз її бачили у товаристві “птахів”. Відома також її любов до “атрибуту влади”. Хто ж вона?

Відповідь:

Запитання №:4
У щоденниках знаменитого архітектора Огюста Монферрана є цікавий запис, зроблений ним після встановлення в Санкт-Петербурзі Олександрівської колони: "Оскільки роботи велися взимку, я велів змішати цемент із горілкою і додати десяту частину (слово пропущено). У силу того, що колона спочатку сіла неправильно, її довелося декілька разів пересувати, що було зроблено з особливою легкістю завдяки (пропущене те ж саме слово)". Назвіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:5
Відповідно до однієї легенди, у 1837 році до приїзду королеви Вікторії капітан одного британського крейсера постачив свій екіпаж однаковими піджаками синього кольору і з металевими гудзиками. Королева була вражена, і предмет одягу, назву якому дала назва цього крейсера, став частиною військової уніформи. Відтворіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:6
22 серпня 1961 р. у венеціанському театрі "Фенікс" відбулася прем'єра балету на музику Скарлатті. Ініціатором створення цього балету, автором декорацій і костюмів був Сальвадор Дали. Партію головної героїні - жінки, що вміє одночасно і любити, і веліти, - виконала російська танцівниця Людмила Щедріна. Напишіть назву цього балету, яка складається з одного слова.

Відповідь:

Запитання №:7
Відповідно до вірувань давніх українців, один з них – бог пекла, війни, всілякої біди. Характер в нього кровожерний, підступний. Та надто він боявся іншого бога, охоронця сімейного вогнища, заступника роду. Тільки його ім’ям можна було зупинити злого бога. То ж, щоб відвести від себе біду, українці згадували короткі імена богів в прислів’ї, обіцяючи першому появу другого. Назвіть обох богів.

Відповідь:

Запитання №:8
Піраміда Хеопса, Сфінкс, Тріумфальна арка, Ейфелева вежа, Ескалібур, Статуя Свободи - усе це, і не тільки, можна побачити в одному місті. Назвіть професію, якою володіє кожний другий його житель.

Відповідь:

Запитання №:9
В часи кінної пошти поштові карети і диліжанси змінювали коней на спеціальних станціях. З появою телеграфу уздовж лінії також довелося влаштовувати проміжні станції для підживлення струмом. Вони, як, утім, і один із термінів електротехніки, успадкували французьку назву станцій кінної тяги. Згадайте це слово і напишіть його.

Відповідь:

Запитання №:10
Це - важливий символ. Найголовніший - "нопаль" - зображено на державному гербі однієї американської держави. Його використовують на святковому столі - смажать, тушать, маринують. А під час релігійних свят використовують як веріги: коли під час святого тижня розігрують сцени страждань Христа, виконавцю головної ролі це заподіює біль. Назвіть це.

Відповідь:

Запитання №:11
На обгортках вафель фабрики “Лагода” міста Кагарлик можна побачити різні малюнки, наприклад: дах будинку, людину з відмичками або красуню з цигаркою в мундштуці. А поєднує ці малюнки зображення невеличкої тварини, однією із кличок якої - словом із п’яти літер, мабуть, і названо ці вафлі. Як же називаються ці вафлі?

Відповідь:

Запитання №:12
На карикатурі, яку було надруковано в газеті "Київські відомості", лікар-венеролог, звертаючись до пацієнта, повчально вимовляє фразу з п'ятьох слів, добре знайому вам завдяки рекламі. Тільки в цій фразі назву продукту у множині замінено словом "жінки". Відтворіть фразу лікаря.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com