Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2001-2002 років, I етап
(2001-11-18)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
За словами Войцеха Бартошевського, це - зазирання у різні дзеркала в пошуках власного обличчя. Альфред Конар назвав це подарунком, якого ми не просили. Томас Ла Манн визначив це як те, що трапляється з нами, поки ми будуємо плани на майбутнє. А на думку Хорхе Луїса Борхеса, це сон, що сниться Богу. Назвіть це.

Відповідь:

Запитання №:2
Для багатьох людей початок третього тисячоліття виявився нерозривно пов’язаним із цим англійцем. А пов’язав їх знаменитий художній фільм, знятий, відповідно до однієї з версій, за мотивами оповідання цього ж англійця і показаний на початку нового тисячоліття майже у всіх країнах світу. Назвіть цього англійця.

Відповідь:

Запитання №:3
Нещодавно було відкрито перший офіційний український театральний Web-сайт. Назвою сайту стало українське слово, здавна пов'язане з театром. Одна літера в цьому слові змінена. Таким чином, утворився натяк на віртуальний простір. Напишіть назву, що утворилася.

Відповідь:

Запитання №:4
Англійський "безсмертний" відрізняється від англійського "аморального" лише однією літерою. Напишіть цю літеру, якщо, вирішуючи задачки у школі, ви, найімовірніше, позначали нею одну з абсолютних і невід'ємних властивостей деякої філософської категорії.

Відповідь:

Запитання №:5
Ж.Гудон створив чудову галерею скульптурних портретів філософів, політиків, художників свого часу. Цікавий аналіз кращих портретів Ж.Гудона залишив О.Роден. Чиєму скульптурному портрету присвячені наступні слова: "Яка надзвичайна річ! Це втілене глузування. Очі дещо в розкіс, наче підстерігають супротивника. Гострий ніс нагадує лисицю; він весь звивається, пронюхуючи усюди зловживання і привід до глузування... А рот - яка досконалість! По обидва боки він облямований іронічними зморщечками. Так і дивися, він видасть який-небудь сарказм"?

Відповідь:

Запитання №:6
У рейтингу видатних діячів ХХ сторіччя, складеному гаванською газетою "Гранма", четверте місце посів лідер групи "Бітлз" Джон Леннон, діяльність якого проти війни у В'єтнамі і міжнародного імперіалізму була так високо оцінена кубинською пресою. Назвіть тих, хто посів у цьому рейтингу перші три місця (послідовність не важлива).

Відповідь:

Запитання №:7
Депортації здійснювалися не лише за рішенням Сталіна. У 1947 році польський уряд провів акцію переселення однієї нацменшини з південно-східних земель до північних і північно-західних земель. Минуло чимало років, але переважна більшість людей цієї нацменшини й досі живе розсіяно у краях, що раніше охоплювали Ольштинське, Гданське та Кошалінське воєводства. А який народ складає цю нацменшину?

Відповідь:

Запитання №:8
Багато поширених в Україні імен походять з грецької мови. Відомий український письменник Степан Руданський частенько підписував свої твори сполученням із назви предмета, який можна було побачити на вдягненій в український народний костюм дівчині, та свого прізвища. Назвіть цей предмет.

Відповідь:

Запитання №:9
Назвіть природне явище, про яке український народ склав таку загадку: “Сидить дід за подушками, стріляє в бабу галушками”.

Відповідь:

Запитання №:10
Це звернене убік. Це ви легко знайдете не тільки у фантаста Лук’яненка, філософа Монтеск’є, співака Солов’яненка, але й у звичайного п’яниці. Першим словником, у якому з’явилося це, став “Малорусько-німецький словарь”, виданий у 1886 році. Назвіть це.

Відповідь:

Запитання №:11
У 1823 році президент США Дж.Монро опублікував ті головні принципи, на яких, на його думку, повинна була базуватися американська політика. Він заявив, що його країна ні в якому разі не допустить, щоб у справи Західної півкулі втручався "Священний союз" європейських монархів, і висунув гасло, що стало квінтесенцією його доктрини. Відтворіть це гасло.

Відповідь:

Запитання №:12
У Давньому Єгипті їх виготовляли з дерева, каменю і слонової кістки, греки і римляни відливали їх з бронзи та срібла. Вони бувають різного розміру і призначення. У принципі, вони можуть вам знадобитися в будь-який час доби, хоча народна мудрість відзначає їхню особливу цінність... Коли саме?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com