Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок ЛНУ ім. І.Я.Франка, Етап 6
(2007-05-30)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
В один із днів на wap-сайті [вап-сайті] букмекерської контори "Fonbet" [фонбет] відвідувачам пропонувалося зробити ставку на подію, що проходила увечері того ж дня. Одна із сторін учасників згаданої події була названа на сайті по-англійськи словом "Experts" [ікспертс]. У якій грі вони змагалися?

Відповідь:

Запитання №:2
В питанні є заміна. Колись Наполеон сказав: "Якщо ДРАКОН прокинеться, світ здригнеться", схоже тепер це сталося і в першу чергу через те, про що мовиться в народній Драконській приказці "Листя, що впало, повертається до свого коріння". Назвіть ДРАКОНА.

Відповідь:

Запитання №:3
Ведучому: лапки у слові „батька” прочитати. Нещодавно Президент України привітав з 15 річчям видавництво, яке за роки діяльності видало вже більше 3 млн. книг українською. Назву цього видавництва запозичили у Григорія, представника контингенту, для якого власне і видає книги це видавництво. Назвіть ім’я, по-батькові та прізвище Григорієвого „батька”.

Відповідь:

Запитання №:4
На думку одного з героїв роману Юрія Нікітіна "Гіперборей", ЦЕ залишали для того, щоб бог Род зміг витягти вірних йому людей, якщо світ запалає у вогні всесвітньої пожежі чи почне тонути у водах всесвітнього потопу. Назвіть український стан, характерною прикметою якого було ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:5
У відкритій багатомовній мережевій енциклопедії - Вікіпедії є різні тематичні портали: наприклад, Географія, Історія , Спорт, Наука, і т.д. На рисунку ви бачите символи підпорталів певного порталу Вікіпедії, три з яких ми не привели. Відтворіть на картках для відповіді хоча б два із трьох пропущених символів.

Відповідь:

Запитання №:6
На Олімпіаді в Мельбурні основними суперницями радянських гімнасток були спортсменки Угорщини. Боротьба ускладнювалася упередженістю суддів, які до угорок відносилися лояльно, а радянським гімнасткам не прощали щонайменшої помилки. Схожа ситуація склалася через 12 років на Олімпіаді в Мехіко. Збірна якої країни була на цій Олімпіаді головною суперницею радянських гімнасток?

Відповідь:

Запитання №:7
На екрані ви бачите два вирази:

[1] "aux quais"
[2] "Aux Cayes"

Раніше французькі моряки часто вживали в своїй справі перший вираз [1], що означав "до причалу". Другий вираз [2] є назвою порту, що славився, як стверджували мешканці Гаїті, відмінним ромом. За однією з версій, кожний з цих виразів має безпосереднє відношення до появи іншого виразу. Якого саме?

Відповідь:

Запитання №:8
Минулої весни у газеті "Наше місто Миколаїв" був опублікований гумористичний проект складу нового уряду України. Наприклад, міністром соціальної політики пропонувалося призначити Леоніда Кучму – так як він добре знайомий з проблемою пенсіонерів. Назвіть прізвище того, кого газета рекомендувала призначити міністром закордонних справ, так як він має великий досвід двосторонніх переговорів.

Відповідь:

Запитання №:9
Колишньому національному домену цієї африканської країни присвоєно видалений статус. Новий домен цієї країни – ".cd" [сі ді]. Напишіть колишню назву цієї країни.

Відповідь:

Запитання №:10
Командам роздаються фрази:

Kanda kajicho kado no kajiya no Kanbei-san ga kachiguri katta ga katakute kamenai kamisan ga kanshaku okoshite kari-kari kandara kari-kari kameta.

Torawo torunara torawo toru yori toriwo tore, toriwa otorini torawo tore.

Kono Take о Kono Takegaki ni Tatekaketa no wa, Take о Tatekaketakattakara Tatekaketa no desu.


Перед вами декілька фраз на японській мові, записані латиницею. Для позначення таких фраз японці використовують два ієрогліфи, один з яких перекладається як «рот». Як ми називаємо те, що японці називають цими ієрогліфами?

Відповідь:

Запитання №:11
З 1947 року командування ВПС США застосовує свої позначення для радянських і російських літальних апаратів і ракет. Ця практика полегшує запам'ятовування американськими і Натівськими військовослужбовцями типів цих літаків. Так, наприклад, бомбардувальники вони позначають англійською літерою "В" [бі], винищувачі - літерою "F" [еф]. Увага, питання! Що вони позначають англійською літерою "H" [ейч]?

Відповідь:

Запитання №:12
Виготовлення ЇХ було налагоджено ще в XVIII столітті на ливарних заводах. Були вони дуже різних розмірів, а окремі різновиди призначалися, наприклад, спеціально для капелюхів, мережив і навіть для більярдних столів. А не так давно в Переславлі-Заліському відкрився ЇХ музей. Що ж експонується в цьому музеї?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com