Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок ЛНУ ім. І.Я.Франка, Етап 5
(2007-04-19)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Перебуваючи на гастролях у США з Ганною Павловою балетний танцівник Мордкін гостро переживав її першість. Побачивши в меню ресторану страву "Жаб'ячі лапки а-ля Ганна Павлова", він висловив своє обурення господарю закладу з приводу того, що жодна страва не названа на його честь. Наступного дня в меню з'явилась страва „під стать” вище згаданій. Спробуйте відтворити її назву.

Відповідь:

Запитання №:2
Увага, дуплет (2 запитання по 30 секунд обговорення кожне)
1. Багатьом це місто відоме завдяки твору іноземця, що насправді ніколи у ньому не бував. Символічно, що ще в 1 столітті до н.е. тут народився Гай Валерій Катул – один з кращих авторів любовної лірики в історії світової поезії. Однією з головних туристичних приваб міста є ВІН, що знаходиться за адресою вулиця Капелло, 23. Назвіть ЙОГО.

2. В цьому ж місті є спеціальна дошка, на котрій кожен бажаючий може залишити свій надпис. Якісь Юля та Рома в одному з таких надписів порівняли себе з жителями цього міста, котрі стали відомими завдяки вищезгаданому іноземцю, і завдяки яким став легендарним той, що згадувався у попередньому запитанні дуплету. Назвіть цих жителів.

Відповідь:

Запитання №:3
Під час засухи, коли рівень ріки Вайнганги опускався до цієї скелі, дикий слон Хатхі подавав сигнал жителям джунглів. З цього моменту кожного хижака, що вбив біля водопою, карали смертю. Якщо ви здогадалися, як називається ця скеля, то вкажіть максимально точно, яку нагороду баронеса Берта фон Зутнер одержала в 1905 році.

Відповідь:

Запитання №:4
Прослухайте уривок з однієї статті: "...Узимку місця свого проживання ВОНИ не міняють, а просто опускаються значно глибше. З пізньої осені до провесни ВОНИ ведуть малоактивний спосіб життя... Навесні ВОНИ стають досить активними, добуваючи їжу й захищаючи свій дім, що являє собою довгу, до 35 см, нору." [кінець цитати]. Увага, запитання! Яким стійким фразеологізмом із трьох слів була названа стаття, уривок з якої ви тільки що почули?

Відповідь:

Запитання №:5
Цю викопну людину пізнього палеоліту вчені вперше виявили у 1868 році, в антропологічній стоянці, розташованій у французькій провінції Аквітанія. Назвіть прізвисько її «родича» - римлянина Гая Лелія, досить освіченої людини, відомого оратора й поета, друга історика Полібія й полководця Сципіона Африканського Молодшого.

Відповідь:

Запитання №:6
На екрані ви бачите два смайлики. Перший з них означає «я п’яний». Другий смайлик позначається двома словами, які є назвою одного фантастичного твору. Назвіть його автора.

Відповідь:

Запитання №:7
Від міжнародного «карикатурного скандалу» на початку минулого року постраждав не тільки імідж, але й економіка Данії. За інформацією Першого каналу, за перші дні скандалу королівство втратило майже сто мільйонів доларів. У першу чергу істотно знизився експорт молочної продукції. Однак обсяги продажів головного предмета експорту Данії практично не змінилися. Що це за товар?

Відповідь:

Запитання №:8
Хазарська держава завжди прагнула стати «третьою силою», бути незалежною від інших тодішніх «наддержав». Продовжіть, будь-ласка, арабського історика Мукаддасі: «Що стосується ал-Хазар, то це - великий округ за Каспійським морем. Грязюка непролазна, багато овець, меду і ...». Напишіть максимально точно кого або чого ще багато в Хазарії?

Відповідь:

Запитання №:9
Фантастичні кінофільми мають такі піджанри: фентезі, в основі якого особливий «казковий» світ; фантасмагорія – фільми про щось зовсім нереальне, де зображуються різноманітні марева та фантазії; кіберпанк – про комп'ютери та високі технології. А от назва ще одного такого піджанру, дія якого відбувається, як правило, на інших планетах або космостанціях, співпадає з назвою кіноепопеї. Як називається цей кінематографічний піджанр?

Відповідь:

Запитання №:10
В статті журналу «Навколо світу» розповідається, що при дворі королеви Єлизавети I з’явилась досить специфічна посада. В обов’язки лорда, який займав цю посаду, входила дія, за яку у 1560 році стратили одного рибалку. У цій же статті згадуються також три твори: «Діти капітана Гранта», «Таємничий острів» і «Людина, яка сміється». А що входило в обов’язки вище згаданого лорда?

Відповідь:

Запитання №:11
Увага на екран. Закінчіть репліку головного героя фільму „Барон зброї” близько до змісту”.

Сьогодні у світі налічують 550 мільйонів одиниць зброї, це означає - ствол є у кожного дванадцятого. Питання в тому...?

Відповідь:

Запитання №:12
Закінчіть одним словом повідомлення на інформаційному каналі «24» про інцидент за участю відомого футболіста «Манчестер Юнайтед» та збірної Англії Вейна Руні, що стався незадовго до відповідальних матчів. Цитуємо: «Руні надавав стусанів журналістові що намагався сфотографувати Вейна на виході із нічного клубу. Журналіст відбувся синцями, проте згодом звернувся до правоохоронців. Коли саме Руні свідчитиме перед поліціантами, на разі невідомо, адже зараз він перебуває у стані ...».

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com