Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок ЛНУ ім. І.Я.Франка, Етап 4
(2007-03-20)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Ще з давніх часів у Китаї розрізняли два ЇХ стилі: "цивільний" і "військовий". Майстри з округу Пінду робили їх настільки віртуозно, що в результаті у вигляді ієрогліфів можна було отримати різні побажання: щастя, довголіття і благополуччя. Назвіть ЇХ словом німецького походження.

Відповідь:

Запитання №:2
Коли ЙОМУ виповнилося чотири роки, ЙОГО сім'я переїхала на ферму недалеко від містечка Марселін у штаті Міссурі, де ВІН вперше у житті побачив корів, коней, свиней та інших тварин. Перебуваючи у Франції, ВІН їздив каретою швидкої допомоги, яку впізнавали за нестандартним зовнішнім оформленням. Назвіть «країну», яку було названо на ЙОГО честь.

Відповідь:

Запитання №:3
Споконвіку, селяни провінції Саламанка, розводять чорних іберійських свиней і биків. Із свинини вони роблять страву хамон, а биків вирощують для кориди. Журналіст «Навколо світу», коментуючи цей факт, образно пише: «...селяни постачають «сировину» і для національного “ПЕРШОГО”, і для ДРУГОГО». А мешканцям якого міста, було необхідно і ПЕРШЕ, і ДРУГЕ?

Відповідь:

Запитання №:4
У географічному довіднику "Коротко про країни" 1959 року видання, стаття про цю державу передує статті про Бермудські острови. Назвіть тварину, зображення якої можна зустріти на державному символі цієї країни.

Відповідь:

Запитання №:5
[Ведучому: букву «N» читати як «ен»; букву «Е» читати як «і»]
На аверсі перших північноамериканських монет, випущених у 1652 році в місті Массачусетс (США), були дві англійські літери - N та E. Розшифруйте цей напис.

Відповідь:

Запитання №:6
Знаменитий афінський оратор і полководець Перікл народився здоровою і сильною дитиною, проте у нього була одна зовнішня особливість. Цілком можливо, що саме вона зіграла не останню роль в тому, що його вважали людиною великого розуму і взагалі мудрим правителем. Про яку особливість йде мова?

Відповідь:

Запитання №:7
За однією з версій, цими символами позначався жіночий туалет в Управлінні співдружності націй, що нині відноситься до британського Міністерства закордонних справ. Проте, згідно більш правдоподібної версії, ці символи узяті із поштового індексу району Джорджтаун у Вашингтоні, де живе багато співробітників ЦРУ. Вкажіть ці символи абсолютно точно.

Відповідь:

Запитання №:8
Уважно прослухайте фрагмент відомого хіта ‘Please Mr. Postman’ у виконанні The Beatles. Звучить музичний фрагмент. Крім Ленона і Маккартні цю пісню про закохану людину, яка чекає листа, співали й інші. Одну з останніх кавер-версій виконує вокалістка гурту Cometz, колишня міс Данія, Марлен Телеф. Текст цього ж фрагменту у її виконанні відрізняється від почутого вами лише одним словом. Напишіть це слово з кавер-версії англійською чи українською.

Відповідь:

Запитання №:9
Після того, як ВІН став дуже популярним у XIX столітті, почавши панувати навіть у дворянських домах, один з письменників того часу відзначив: "ВІН проник у контору купця, у кабінет вченого, в будуар до шляхетної пані і на панську кухню...". ПЕРЕВАГУ віддавали ЙОМУ і Чехов, і Лермонтов, і Купрін, і навіть Пушкін. Назвіть причорноморське місто, що має безпосереднє відношення до НЬОГО.

Відповідь:

Запитання №:10
У лютому минулого року шестеро мешканців Лондона - Хугін, Мунін, Тор, Бранвен, Гвіллум і Болдрік – були поміщені у спеціальні клітки. Зроблено це було, як виявилось, для їхньої ж безпеки. Назвіть двома словами те, що їм загрожувало.

Відповідь:

Запитання №:11
Питання задає Микола Гоголь. За оцінкою всесвітньої організації охорони здоров'я найбільш небезпечні ВОНИ - в Африці, а вже потім у рейтингу йдуть малайзійські ВОНИ. А ось найбільш безпечні ВОНИ, як виявилось, не німецькі, а британські. Назвіть ЇХ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:12
За версією літературознавця Бориса Соколова, ЦЕ СЛОВО, що входить у відому адресу, за задумом автора, повинне було служити натяком на потойбічні сили. Причому, нібито, ідея використовувати ЦЕ СЛОВО виникла багато в чому завдяки одному з романів російського класика. Напишіть ЦЕ СЛОВО.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com