Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок ЛНУ ім. І.Я.Франка, Етап 3
(2007-02-28)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Одного разу, французький педагог відвідав розкопки, які проводив німецький археолог Ернст Курциус. Після цієї екскурсії у француза народилася ідея грандіозного «проекту», початок реалізації якого відбувся через два десятки років. Не закінчений він, на щастя, і понині. А в якому році стартував цей «проект»?

Відповідь:

Запитання №:2
Нещодавно в австрійському місті Лінц поліція зупинила водія, котрий відразу зізнався, що випив кілька коктейлів у сусідньому барі. Однак, перевірка не виявила жодних слідів алкоголю в крові. Щоправда, судовий процес все-таки відбувся. А кого і за що судили?

Відповідь:

Запитання №:3
Заповніть пропуск у назві статті присвяченій тому, що було відновлено в 1976 році у США. Отже, назва статті: «пропуск у ХХІ столітті: швидко, надійно, впевнено». Пропущене слово у формі дієслова було першим у відомій лінгвістичній задачі, яка не містить жодного іменника.

Відповідь:

Запитання №:4
У жовтні 2005 року за 690 тис. доларів було продано чи не найвідоміший автомобіль в історії - голубий Ford Escort GL 1975 року випуску, що раніше належав ПЕРШОМУ. А на Інтернет аукціоні Фольксваген Гольф ДРУГОГО було продано менше ніж за 190 доларів. Родом і ПЕРШИЙ, і ДРУГИЙ із сусідніх європейських країн, і з різницею у 27 років зайняли один і той же пост. Назвіть прізвище другого.

Відповідь:

Запитання №:5
Кримська газета «Союз» жорстко відреагувала на літній скандал в Феодосії, пов’язаний з прибуттям в Україну американського військового корабля. Стаття, що розповідала про цей прецедент, була названа прислів’ям, яке демонструє, на нашу думку, не лише невдоволення несподіваним прибуттям іноземних сил у Крим, але і деяку пріоритетність цієї події над іншими проблемами, характерними для півострова. Як же називалася стаття?

Відповідь:

Запитання №:6
Загадка Сандро Ботічеллі. Перед вами знамените полотно «Весна» Сандро Ботічеллі. Донедавна вважалося, що зображаючи на картині сад, Ботічеллі мав на увазі блискучий двір Лоренцо Медічі. Але професор одного з італійських університетів Енріко Гвідоні висунув доволі сміливу ідею про те, що «Весна» зображає алегоричний план об’єднання Італії. На думку професора три грації ліворуч символізують портові міста Неаполь, Геную і Пізу. Гвідоні пов’язав Купідона у верхній частині полотна з ПЕРШИМ містом, пояснивши це анаграмою одного латинського слова, а Венеру у центрі – із ДРУГИМ містом, де зараз можна побачити оригінал цього шедевру. Назвіть ПЕРШЕ та ДРУГЕ міста у правильному порядку.

Відповідь:

Запитання №:7
Закінчіть безкрилку Арамаїса Касумяна, присвячену жіночій гандбольній збірній України:

Тренер зайшов невеселим -
Підбадьорити начебто ж мав
Каже: - Надя отримала травму.
Та й тривожно заміну шукав.
Капітан зібрала нараду:
- Дівчата, я не вагаюсь!
Шансів мало, та на перемогу
..........................Відповідь:

Запитання №:8
Цей видатний вчений, академік, Герой Соціалістичної праці, відомий науковими працями з біології та фізіології. Книга Леоніда Кучми "Україна – не Росія" стверджує, що прізвище вченого - "Прочанин". Воно йде четвертим у хронологічному переліку. А з чийого прізвища цей перелік починається?

Відповідь:

Запитання №:9
Адріен Доза казав, що ПЕРШІ – з’являються, а ДРУГІ – засновуються. Свого часу один диктатор віддав певного роду перевагу ПЕРШИМ, а не ДРУГИМ. Назвіть й ПЕРШІ, й ДРУГІ у вірній послідовності.

Відповідь:

Запитання №:10
Згідно анекдоту під час розслідування чергового допінг-скандалу, у крові спортсмена, що виступав за ЦЮ країну, була виявлена кров молдавського спортсмена. За команду якої країни виступав винуватець скандалу?

Відповідь:

Запитання №:11
Прослухайте цитату з інтерв’ю відомого громадянина України: «Якось я прочитав, що під час розкопок знайшли палець неандертальця, і за пальцем визначили його розміри. Я почав серйозно вивчати літературу – анатомію, фізіологію – і поступово прийшов до висновку, що лінії людини пов’язані між собою. Я почав експериментувати, і поступово розробив макетно-жилетний метод». Назвіть прізвище цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:12
У 1995 році на міжурядовій конференції у Мадриді ООН проголосила цю актуальну світову проблему науковим фактом. Безсумнівним доказом ЇЇ реальності, на думку жартівників, є зображена на рисунку діаграма. Назвіть цю проблему.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com