Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок ЛНУ ім. І.Я.Франка, Етап 2
(2006-11-29)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Стаття в книзі «Сто великих наукових відкриттів» під назвою «Основи ембріології» починається з двох латинських слів. Напишіть ці слова латиною або українською

Відповідь:

Запитання №:2
Портрет папи Іоанна Павла II в різні часи з’являвся на монетах трьох різних грошових одиниць. Назвіть усі три.

Відповідь:

Запитання №:3
Англійський астроном Джон Флемстід з дитинства підозрював інших в чомусь поганому. Так, у деяких листах до Ньютона Флемстід, який досліджував у той час комету 1680 року, писав, що його дані можуть бути викрадені і використані іншими – в першу чергу... Ким?

Відповідь:

Запитання №:4
Прослухайте уривок із інтерв’ю відомого італійського мандрівника Маріно Курніса, який нещодавно відвідав Україну: «Маріно родом (пропуск). «В Україні мене всі називають (пропуск), але я не бачив цього фільму!» - напівжартома ображається італієць». Ми не просимо вас заповнити пропуски. Назвіть цей фільм.

Відповідь:

Запитання №:5
20 липня 2006 року відбувся захід під назвою «Світовий день стрибка». Його учасники, а це близько 600 млн людей у західній півкулі, мали разом стрибнути на землю. Це за задумкою організаторів повинно привести до зміщення планети Земля на вищу орбіту, і запобігло б подальшому глобальному потеплінню. Увага на екран. Ви побачили РЕКЛАМНИЙ РОЛИК, присвячений згаданій події, у якому ми замаскували деяких людей. Здогадавшись, яку дію виконували ці люди, напишіть що рекламується.

Відповідь:

Запитання №:6
Глава секретаріату Президента України Віктор Балога – виходець із Закарпаття. На останніх виборах мера міста Мукачевого Балога допоміг одержати перемогу своєму двоюрідному брату Василю Петьовці. Після цього місцеві мешканці дали нову назву одному з мукачівських пам’ятників – «Балога вчить грамоті Петьовку». Скажіть: а кому насправді присвячений цей пам’ятник?

Відповідь:

Запитання №:7
На перші глибоководні занурювання зазвичай збирався подивитись увесь екіпаж судна. В одній з перших радянських експедицій брав участь професор з Греції. Коли він, побачивши серед присутніх лікаря, запитав, чи є це звичайним, йому відповіли що, так, це світова практика. В інших країнах зазвичай присутній ще й (пропуск), але в Радянському Союзі (пропуск)... Сказане дуже налякало грека. Відтворіть обидва пропуски, якщо 2-ий пропуск є філософським терміном.

Відповідь:

Запитання №:8
Добре відомо, наскільки «Формула-1» є залежною від спонсорів. Ось наприклад дворазовий чемпіон світу Міка Хакінен назвав свого сина Х’юго на честь бренду Hugo Boss. Дізнавшись про це, «червоний барон» Міхаель Шумахер іронічно зауважив: уявіть собі, що я б назвав свого сина ФілІпом, а доньку … Як?

Відповідь:

Запитання №:9
Назва статті у журналі «Ліза», в якій розповідається про корисні речовини Мертвого моря та місцевостей біля нього, містила в собі відомий вислів з п’ятої глави Євангелія від Матвія, щоправда, з додаванням прикметника «святої». Відтворить назву статті.

Відповідь:

Запитання №:10
Із серії шкільних курйозів. На екзамені із зарубіжної літератури учень отримує запитання, пов’язане з одним відомим твором. Почувши знайоме ім’я, учень детально розповідає сюжет грецького міфу. На закінчення підсумовує, що так насправді він не знає, яке саме правопорушення вчинив головний герой і чому літературний твір носить таку назву. А яку назву?

Відповідь:

Запитання №:11
Нещодавно журнал „Форбс” оприлюднив свій черговий рейтинг, у ньому п'яте місце займає Альберт Енштейн, 4-те Джон Леннон, на 3-му місці Чарльз Шульц - автор коміксів про песика Снуппі. Крім того до рейтингу входять Мерилін Монро, Енді Уорхол, Боб Марлі та інші. Вкажіть, у довільному порядку, осіб що зайняли у цьому рейтингу 1-е та 2- е місця.

Відповідь:

Запитання №:12
Прослухайте репліку команди КВК “Республіка Шкід”: “ Мій Дідусь – герой. Він дві війни пройшов. Потім втомився, “пропущено два слова”, та ліг спати”. Відтворіть пропущені слова.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com