Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок ЛНУ ім. І.Я.Франка, Етап 1
(2006-10-26)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
ЦЕ – елемент традиційної українької святкової культури. Останнім часом в Україні з’явилось ЦЕ, що за своїми розмірами в кілька разів перевищує звичайне. Назвіть двома словами предмет, який використовується для виготовлення нового різновиду ЦЬОГО.

Відповідь:

Запитання №:2
Через кілька днів після того, як прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер оголосив про свою майбутню відставку, багато британців могли подивитись на Блера, який стояв в черзі на біржі праці. Назвіть заклад, з якого цей самий Блер прибув на біржу праці.

Відповідь:

Запитання №:3
Гуморист Юрій Івакін, мабуть, є вболівальником. Принаймні він саме так описує завершення дуелі між Рошфором і д’Артаньяном: «Таке враження ніби у д’Артаньяна з’явилося друге дихання. Він увесь час в атаці... В акробатичному стрибку він встромляє шпагу під четверте знизу ребро Рошфора (у, як кажуть, «(пропуск)»)! Оце удар, нічого не скажеш! Графа виносять на ношах». Яке слово ми пропустили?

Відповідь:

Запитання №:4
У роки 2-ої світової війни під час німецької окупації на стінах польських заводів і фабрик з’являлись зображення черепахи. До чого таким чином закликали громадян бійці підпілля?

Відповідь:

Запитання №:5
Увага на екран. Картину польського митця Яна Матейка «Проповідь Скарги» критики розглядають як своєрідний виклик митця можновладцям. Аскетичний старець перед знаттю пророкує Божу кару. На картині погляд притягує предмет, який ми закрили чорним прямокутником. Предмет лежить на порожньому просторі килима і не належить жодному з присутніх, ніби є власністю художника. Назвіть цей предмет.

Відповідь:

Запитання №:6
Міссі Камінгс була однією з перших жінок-пілотів морської авіації. Зараз вона працює директором лабораторії з вивчення взаємодії людини і літака. Скажіть: де, на її думку, повинні знаходитися пілоти, щоб літаки стали літати краще?

Відповідь:

Запитання №:7
Португальська приказка каже, що у людини є 1000 способів зробити ПЕРШЕ і лише один - ДРУГЕ. Однак з надійного джерела відомо, що були люди, котрі ДРУГОГО взагалі не робили. Назвіть казкового героя, ім’я котрого свідчить, що він ніколи не зробить ПЕРШОГО.

Відповідь:

Запитання №:8
Перебуваючи у Чернівцях, автор питання якось потрапив у міський парк. На питання автора «А де ТАКІ дерева?», місцевий житель відповів, що ЦИХ дерев у парку нема, але вони у великий кількості ростуть у лісах за містом. Які ж дерева шукав автор питання в парку Чернівців?

Відповідь:

Запитання №:9
Багато з вас, напевне, погодяться із композитором Шостаковичем, який ще у радянські часи якось сказав, що це єдине місце в країні, де можна голосно говорити правду про те, що бачиш. Є надія, що в Україні найближчими роками стан таких об’єктів суттєво покращиться. Назвіть привід для цього покращення, але будьте лаконічними і використайте мінімум знаків.

Відповідь:

Запитання №:10
Ось як описує знамениту роль Марлона Брандо оглядач одного з видань. За три години екранного часу Брандо жодного разу не натискає на спуск. Закликає до миру, навіть лежачи під крапельницею. Вище за все ставить сімейні цінності… Маріо Пьюзо та Френсіс Форд Коппола зробили все, щоб надати його героєві ореол мучеництва та святості. Його Корлеоне – натурально … Далі пропущено два слова, що завершують фразу та є співзвучними назві твору, який приніс своєму авторові Нобелівську премію. За хвилину відтворіть ці два слова.

Відповідь:

Запитання №:11
Описуючи деякі специфічні організації, журналіст видання «ЕGO» зазначив, що, хоч в різних країнах ці організації різні, всі їх співробітники виглядають однаково. Фасон ПЕРШИХ у них схожий, а їхні ДРУГІ однаково гострі. Згадайте відому ідіому і назвіть ПЕРШІ та ДРУГІ.

Відповідь:

Запитання №:12
У 1458 р. до палацу Пітті у Флоренції привезли ванну. Її тимчасово, до завершення будівництва поставили у дворі. А де ми можемо побачити її зараз?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com