Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2000-2001 років, VII етап
(2001-06-17)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Відома балаганна вивіска, на якій було написано: "Тут вгадують". Відвідувач проходив у комірчину, оббиту чорним сукном, де на нього чекав сам Каліостро. На чорному столі стояла чорна ваза, прикрита чорною серветкою. Кожному Каліостро говорив: "Потрудіться занурити палець у вазу!", - і коли відвідувач це виконував, говорив: "Прошу вас тепер понюхати палець!" - відвідувач нюхав і, кривлячи гримасу, казав: "Фу! Помиї якісь!". Після цього Каліостро говорив відвідувачу ще одне слово і той йшов вкрай незадоволеним, проте потім із захопленням радив друзям відвідати цей балаган. Так яке ж слово говорив Каліостро?

Відповідь:

Запитання №:2
Поет ХІІ ст. Амбруаз писав, що коли на Святу Землю прийшли лицарі і збудували його в Сирії, то місцеві жителі дивилися на нього здивовано і перелякано. Проте у творі більш пізнього автора є епізод, де він також викликає незвичну реакцію. Але у другому випадку його збудували місцеві жителі. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:3
Якщо Ви отримали запрошення, в якому вказано "Black tie", передбачається, що Ви прийдете не тільки у чорній краватці. Аналогічно, біла краватка, яка фігурує у запрошенні як "White tie", передбачає наявність ще одного елементу. Що ще є обов'язковим елементом Вашого зовнішнього вигляду у першому випадку, а що - у другому?

Відповідь:

Запитання №:4
В Японії до особи, що має наукове звання професора чи доктора, а також до лікаря звертаються, використовуючи шанобливу форму. Напишіть її приблизне українське звучання.

Відповідь:

Запитання №:5
У щотижневику "Бізнес" нещодавно було опубліковано черговий фінансовий рейтинг. Його анонс було оформлено у вигляді шкільної віньєтки. У верхньому ряді знаходилися портрети "викладачів" - відомих людей сучасності та минулого. Теорію монетаризму, виявляється, викладав Нобелівський лауреат Мілтон Фрідман, міжнародні валютно-фінансові відносини - директор Федеральної резервної системи США Алан Грінспен. Колишній голова Національного Банку України Вадим Гетьман викладав банківську справу. А який імператор, на думку авторів анонсу, викладав нашим бізнесменам ділову етику?

Відповідь:

Запитання №:6
Їх сімейні пари часто не розпадаються до кінця життя, а самець бере участь у вихованні нащадків. Вважається, що вони володіють найбільш розвинутим інстинктом самозбереження серед чотириногих мисливців. Напевно тому вони і змогли пристосуватися до вторгнення цивілізації і навіть сьогодні зустрічаються у передмісті мегаполісів. Проте людина цього звіра не полюбила, нагородивши його невтішними епітетами, а в США так називають тих, хто наживається на мексиканських нелегальних емігрантах. Назвіть цього звіра.

Відповідь:

Запитання №:7
На чемпіонаті світу з гандболу, що закінчився не так давно, одна із країн, котра знаходиться на провідних позиціях у цьому виді спорту не була представлена. Вона не змогла пройти відбір у своїй зоні, проте її представники все ж грали на чемпіонаті. За яку самоврядну провінцію виступали ці спортсмени?

Відповідь:

Запитання №:8
Дені Вре-Лука був у ХІХ ст. одним із найталановитіших виконавців підроблених автографів. Серед його шедеврів, які продали довірливим покупцям, були листи Цезаря до Клеопатри, Юди, Пілата, Жанни д'Арк та Ціцерона. Назвіть мови, які знав Дені Вре-Лука.

Відповідь:

Запитання №:9
Жан Поль Сартр вважав, що здатність до цього відрізняє людину від тварини. Сенека вважав, що не можна робити це під впливом пристрасті. У Росії ХІХ ст. це каралося тюремним ув'язненням від 6 місяців до року чи каторжними роботами, а за радянської влади каралися лише підмова до цього чи сприяння. Що це?

Відповідь:

Запитання №:10
У ранніх уявленнях греків це вбачалось як змія чи військовий стяг Зевса. Починаючи з Гесіода, це вважається поясом чи стежиною... Кого?

Відповідь:

Запитання №:11
У 1991 році це відбулося в Узбекистані, 1992 - в Латвії, Туркменистані, Естонії та Литві, в 1993 - в Росії, в 1994 - в Молдові та Таджикистані, а в 1995 - у Вірменії, Грузії, Казахстані та Азербайджані. Здогадавшись, про що йде мова, назвіть точну дату аналогічної події, яка сталася в Україні.

Відповідь:

Запитання №:12
За словами Річарда Ніксона, якщо на Олімпійських іграх ти фінішуєш другим, нагородою для тебе є срібло. А що слугує "нагородою" для тебе, якщо ти фінішуєш другим у політиці?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com