Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2000-2001 років, VI етап
(2001-04-22)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У якомусь дуже тихому районі штату Південна Кароліна неподалік від шосе встановлено камінь з написом… Відтворіть хоча б приблизно текст цього надпису.

Відповідь:

Запитання №:2
Одне з цих трьох є Кондамін, а друге має найбільше у державі казино. Назвіть футбольну команду, співзвучну із назвою третього.

Відповідь:

Запитання №:3
Шановні знавці, спробуйте за хвилину назвати те, що британський психолог Стюарт Сазерленд у своєму словнику визначив як: "Форма психічної хвороби, яку не визнають загальноприйняті підручники із психіатрії".

Відповідь:

Запитання №:4
Як казав Мао Цзе Дун, якщо, прагнучи до певної мети, докласти зусиль дещо менше, аніж потрібно, тоді досягнеш свого, хай і не у повній мірі. А що, відповідно до Мао Цзе Дуна, станеться, якщо докласти зусиль значно більше, ніж потрібно?

Відповідь:

Запитання №:5
У 1535 році один француз викрав дітей вождя племені ірокезів і відвіз їх у Париж. Побувши там декілька років, вони змогли навчитися професії, дуже потрібної французьким поселенцям у Канаді. Ким стали ці індіанці?

Відповідь:

Запитання №:6
Якось знаменитий французький композитор Обер зустрівся з Ріхардом Вагнером, який приїхав у Париж: "Знаєте, - сказав він гостеві, - мені потрібно було майже 25 років, щоб переконатися, що у мене немає жодного музичного дару". "І ви після цього кинули музику?" - перепитав Вагнер. Обер заперечив, мотивуючи, що на цей час він вже…". А що сталося з Обером на цей час?

Відповідь:

Запитання №:7
У книзі Г.Флобера "Спокуса святого Антонія" згадується щит Джян-бен-Джян, який був зроблений із 7 шкір дракона, дубленими жовчю батьковбивці, покладених одна на одну і скріплених діамантовими гвинтами. З обох боків він був прикрашений малюнками: на одній стороні - усі війни, що відбулися від часу винаходу зброї. А що ж було зображено з іншого боку?

Відповідь:

Запитання №:8
Після проголошення у 1572 році північними провінціями Нідерландів незалежності, на гербі утвореної держави містився золотий лев зі срібним мечем та пучком із семи стріл. Що символізували стріли?

Відповідь:

Запитання №:9
Кого, на думку Станіславського, не може перевершити в майстерності жоден актор?

Відповідь:

Запитання №:10
Один з героїв роману Юрія Андруховича "Московіада" вивчав французьку мову, бо мріяв прочитати певний об'ємний твір в оригіналі. Назвіть автора цього твору.

Відповідь:

Запитання №:11
На думку дона Хуана, героя творів Карлоса Кастанеди, людину знання підстерігають чотири вороги: страх, ясність, сила… Назвіть четвертого ворога.

Відповідь:

Запитання №:12
З книги "Закони Мерфі". Принцип Шоу: створіть систему, якою зможе користуватися навіть дурень, і тоді тільки дурень… Закінчіть думку.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com