Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 1998-1999 років, II етап
(1998-00-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Китайці дають своїм дітям "тимчасові" імена, які згодом замінюють на справжні. Згадайте свою власну фізіологію і дайте відповідь: яким прикметником називають звично ці "тимчасові" імена?

Відповідь:

Запитання №:2
70% її прихильників одружені. Більшість із них полюбляє полювання, рибалку чи взагалі відпочинок на природі. Багато з них люб'язно називають її "Афродітою із пінки". Хто ж вона?

Відповідь:

Запитання №:3
Французи вважають, що мужчини швидше збережуть свою, ніж чужу, а жінка - навпаки, швидше чужу, ніж свою. Про що йде мова?

Відповідь:

Запитання №:4
Другого із шести стратили. Четвертий з них помер від черевного тифу. А що зробили з рештками третього із цих шести?

Відповідь:

Запитання №:5
Високий зріст, довгі ноги, великі очі, пухнасті повіки, маленькі вушка - одним словом їм притаманні всі атрибути привабливості. У них нелегка робота, а життя триває 40-60 років. Після восьми місяців праці вони отримують відпустку - хто через вагітність, хто просто для відпочинку - а після 25 років стажу виходять на пенсію. Характер їх роботи вимагає обмежень і дієти, а якщо вони перестають себе обмежувати, то стрімко набирають вагу. А як називається їх "трудовий колектив"?

Відповідь:

Запитання №:6
В XVII столітті хіміки, не знаючи ще всіх притаманних речовинам властивостей, визначали їх природу, керуючись своїм чуттям. Так, наприклад, солі вони визначали, як, по-перше, тверді речовини, по-друге, такі, що розчинюються у воді. А що по-третє?

Відповідь:

Запитання №:7
Генріх Гейне якось пожартував: "Ця дама у багатьох відношеннях дуже подібна на... (пропущені два слова): вона також над-то стара, також немає зубів і має декілька білих плям на жовтуватій поверхні свого тіла". З ким Гейне порівняв цю даму?

Відповідь:

Запитання №:8
В 90-ті роки радянські телеглядачі змогли врешті познайомитися із серіалом режисерів Клода Шаброля та Хуана Бунюеля (сина визнаного майстра), в головних ролях якого знімалися Гельмут Берже так Жак Дюфільйо. Проте більшою популярністю в колишньому СРСР користувався серіал-пародія, котрий потрапив на наші екрани за 30 років до оригіналу. Назвіть двох виконавців головних ролей у цьому серіалі

Відповідь:

Запитання №:9
В середні віки м'ясничі цехи, членам яких при закупівлі худоби доводилося багато їздити, були звільнені від багатьох повинностей за виконувану ними роботу. Хто в наш час займається цією роботою?

Відповідь:

Запитання №:10
"Книга рекордів України", яка вийшла друком у видавництві "Фіра-Люкс" у 1997 році стверджує, що найдавнішими пра-вилами руху на Україні у сучасному розумінні можна вважати регламентації, введені Львівською міською владою у січні 1906 року. Вони обмежували швидкість у місті - 15 км/год, за його межами - 45 км/год. Було ще одне обмеження - 6 км/год для специфічних умов. Згадайте відомого мультиплікаційного персонажа, який для нас асоціюється із перебуванням у таких умовах

Відповідь:

Запитання №:11
Ось цитата із одного листа Сангредо: "... філософствуй спокійно у постелі і залиши зірки у спокої. Нехай дурні залишаться дурнями, нехай нікчеми живуть власною нікчемністю. Нащо тобі боротися, щоб перемогти їх тупість..." Кому було адресовано цього листа?

Відповідь:

Запитання №:12
В 1970 році в Ленінграді в одному із магазинів, де продавалося виключно вино всім бажаючим пропонувалося відвідати дегустаційний зал. Спробувавши там 50 грам вина відвідувач виходив на вулицю і бачив перед собою плакат, який змушував його нарікати на відверту несправедливість. Що було написано на цьому плакаті?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com