Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2000-2001 років, V етап
(2001-04-01)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Станіслав Єжи Лец: "Боюся янголів. Вони добрі, їх легко вмовити…". Закінчіть висловлювання.

Відповідь:

Запитання №:2
Хетські документи свідчать про те, що хети знали два розташовані на сусідніх пагорбах міста Труїса та Вілуса. А під якими назвами їх знаємо ми?

Відповідь:

Запитання №:3
В коридорі астрономічної обсерваторії Одеського національного університету ім.І.Мечнікова висять гумористичні ескізи різних гербів. Серед інших, там є герб Циганської Народної Республіки, котрий стилізований під герб колишнього СРСР. Його гаслом є фраза - "Дай погадаю, всю правду скажу". Замість серпа та молота - віяло гральних карт і долоня, вималювана лініями. А що замінює на ньому колосся?

Відповідь:

Запитання №:4
В радянські часи цю світлу ідею, котра використовується у житловому будівництві, гордо назвали "талліннською технологією". Особливого відношення до Таллінна вона не мала, просто, ймовірно, малося на увазі, що в непрактичній Росії до такого не додумалися б. Ідея полягала у тому, щоб деякі роботи, не пов'язані безпосередньо із будівництвом, проводити пізніше, після заселення новобудови, щоб не працювати даремно і не створювати незручного замість зручного. В чому ж полягала суть "талліннської технології"?

Відповідь:

Запитання №:5
Американські психологи Томас Холмс та Ричард Рае розробили шкалу, котра показує відносну силу різних стресів у житті людини. Максимальний стрес - 100 умовних балів - викликає смерть чоловіка чи дружини. Вихід на пенсію, наприклад, оцінюють 45-ти балами, тюремне ув'язнення - 63-ма… А які прямо протилежні одна одній події стоять на 2-му (73 бали) та 7-му місцях (50 балів)? (Дотримання порядку необов'язкове).

Відповідь:

Запитання №:6
Відповідно до нових правил, що прийняті нещодавно у США, їх діаметр повинен складати від 9.5 до 20.6 мм. У Європі незадоволені новими правилами і наполягають на діаметрі від 10 до 40 мм, стверджуючи, що зменшення їх розмірів може свідчити лише про низьку якість і порушення технологій. В якій країні працюють ці незадоволені?

Відповідь:

Запитання №:7
Нещодавно в Новій Зеландії з'явився новий вид ліцензії на носіння зброї. Претендент зобов'язаний знати, що зброю не можна направляти у бік інших людей, з нею не можна полювати на рідкісних тварин і навіть не вдасться видавати себе за поліцая, адже новозеландські поліцаї звично не озброєні. Проте можна полювати на опосумів, котрих тут вважають шкідниками. На яку зброю видається ця ліцензія?

Відповідь:

Запитання №:8
За словами Лучано Паваротті, найприємнішого компліменту у своєму житті він удостоївся від дівчини, котра, в'їхавши у нього велосипедом, як слова пробачення промовила: "Вибачте, я…". Закінчіть це вибачення.

Відповідь:

Запитання №:9
Перед тим, як прийняти важливе життєве рішення - одружитися чи ні, Панург, персонаж Франсуа Рабле, радиться із ворожбитом Тріппою. Той заявляє, що "аспекти сьомого відділення камери всі до одного є лиховісними і тут змішалися у купу", як знаки, що передвіщають Панургу те, що він стане рогоносцем. Назвіть ці три знаки.

Відповідь:

Запитання №:10
У списку найбагатших людей США лідирує, звичайно, Білл Гейтс. Решта прізвищ небагато що скажуть неамериканцю. Наприклад, на 7-му місці в одному такому списку за 1995 рік перебував Джим Волтон, син Самуеля Волтона, засновника мережі магазинів "Волмарт". Назвіть прізвища людей, що займали у цьому списку місця з 8-го по 11-те.

Відповідь:

Запитання №:11
На прапорі-вимпелі Христофора Колумба було зображено хрест та дві латинські букви, одна з яких Y (ігрек). Яка друга буква?

Відповідь:

Запитання №:12
В епоху хрестових походів існували морські закони, котрі відрізнялися від сучасних. Зокрема, вони передбачали інший порядок покидання корабля при аварії. Кому судновласницькі компанії наказували покидати корабель у першу чергу?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com