Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2000-2001 років, IV етап
(2001-02-25)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Цитата з роману англійського письменника Івліна Во: "Капітан Маріно плюнув в обличчя свого приятеля Майлза. Ще він плюнув в обличчя лікарю, який його перев'язував і вкусив одну із медсестер. В санітарній палаті склалася думка, що капітан Маріно не…". Закінчіть цю фразу.

Відповідь:

Запитання №:2
Противники стільникових телефонів знаходять все нових і нових прихильників. Наприклад, власники однієї із відомих кінокомпаній постановили, що жоден із персонажів їх картин не буде користуватися стільниковими телефонами і брати участь в їх рекламних кампаніях. Назвіть цю кінокомпанію.

Відповідь:

Запитання №:3
Вам, напевно, відоме знамените змагання паровозів, в якому перемогла "Ракета" Стефенсона. Перед початком цих змагань судді дискваліфікували один із паровозів, оскільки виявили нечесний прийом, котрий різко збільшував шанси цього паровоза на перемогу. Зараз подібні хитрощі навряд чи допомогли б виграти перегони. Який двигун був у цього паровоза?

Відповідь:

Запитання №:4
Деякі історики вважають, що вони родом з Китаю, інші, що вони прийшли з Африки. Їх поява у Європі вперше документально зафіксована у 1369 році. Назвіть тих із них, котрі мають дві голови.

Відповідь:

Запитання №:5
Для нас нерухоме майно - це будівлі, а рухоме - наявні гроші та цінності. Подібний поділ був і давніх греків, тільки нерухомим багатством вони називали коштовні метали у злитках, золото, мідь, залізо; а яке багатство вони називали словом probata, тобто "майно, яке пересувається"?

Відповідь:

Запитання №:6
На мові комі "сін" - око, "лис" - хвоя. Перекладіть українською з мови комі слово "сінлис".

Відповідь:

Запитання №:7
Словом дивабхіта, що буквально означає "той, що побоюється дня", давні індійці називали одну тварину і людину, котра мала певний рід занять. Назвіть цю тварину і цю людину.

Відповідь:

Запитання №:8
Вони можуть мати форму арки, крила, купола, піраміди чи столу, а найбільше їх осадження може мати понад півкілометра. Назвіть найвідомішу їх жертву.

Відповідь:

Запитання №:9
Це слово латинського походження. Попервах воно означало обряд посвяти у жерці. Що це за слово?

Відповідь:

Запитання №:10
У середні віки так називалися готові взірці грамот, у котрі треба було тільки вписати дату та імена учасників угоди. Ми також отримуємо результат, вставляючи у них конкретні дані. Про що йде мова?

Відповідь:

Запитання №:11
На санскриті це слово означає буквально "задування свічки", "припинення". Назвіть людину, котра керувала "задуванням свічки" до 5 квітня 1994 року.

Відповідь:

Запитання №:12
На думку Володимира Набокова, зображена Сервантесом картина Іспанії XVII століття настільки ж точна, наскільки є точною та типовою для Північного Полюсу ХХ століття фігура… Кого?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com