Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2000-2001 років, III етап
(2001-01-28)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Що Міжнародний Олімпійський Комітет назвав "першою та обов'язковою умовою" визнання шахів олімпійським видом спорту та допуску їх на літні Олімпійські ігри?

Відповідь:

Запитання №:2
Японський острів Аогасіма розташований на відстані приблизно 400 кілометрів від Токіо. Населення острова складає близько 200 осіб. Неважко уявити, який там автомобільний рух. Проте один світлофор на острові все ж є. А для чого він там потрібний?

Відповідь:

Запитання №:3
Під час будівництва Суецького каналу з'явилася ідея створити грандіозний монумент - фігуру єгипетської селянки, яка символізувала б прихід у Єгипет західної цивілізації. У 1969 році автор проекту приїхав у Єгипет рекламувати свій задум і знайти під його реалізацію кошти. Правда, останнє вдалося йому тільки через декілька років. До речі, а що, відповідно до ідеї творця "селянки", вона тримає у руці?

Відповідь:

Запитання №:4
Спочатку це слово входило у назву групи "Бітлз", тому що модними були довгі назви. Під час турне по Шотландії Леннон взяв його як псевдонім, після чого став повним тезкою одного літературного персонажа. Якого?

Відповідь:

Запитання №:5
Фірма "Натурана" випускає жіночу спідню білизну. Її колекція "Літо-1998", названа жіночим ім'ям, рекламувалася так: "Справжня жінка повинна… Цьому вічному процесу якнайкраще сприяє наша чудова комфортна білизна". Якщо ви здогадалися, який процес малося на увазі, напишіть, який предмет зображено на торговій марці цієї колекції.

Відповідь:

Запитання №:6
Історикам науки та техніки відома легенда, відповідно до якої в 1943 році один із бійців французького Опору повинен був спостерігати за пересуванням німецьких кораблів. Доводилося довго стовбичити на пляжі, що могло викликати цілком виправдані підозри. Саме це стимулювало його до створення знаменитого винаходу. А тепер запитання: яким було прізвище цього бійця?

Відповідь:

Запитання №:7
"Білл і Ку", "Перрі", "Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон", "Пригоди Міло та Отіса". В чому ж полягає відмінна особливість цих художніх фільмів?

Відповідь:

Запитання №:8
Рекорд за кількістю поцілунків в кіно досі утримує фільм 1926 року, де Лайонел Беррімор цілував Мері Астор та Естель Тейлор. До речі, цей же фільм був першим, що мав власну музичну звукову доріжку, оскільки сюжет вимагав спеціального музичного супроводу і автори не могли покластися на таперів. Назвіть цей фільм.

Відповідь:

Запитання №:9
Починаючи з 1979 року завдяки рок-співаку Девіду Боуї в Америці набула популярності торгівля ліпографами. Наприклад, ліпограф Міка Джаггера продали на аукціоні за 1600 доларів. Що ж таке ліпограф?

Відповідь:

Запитання №:10
Американські психологи, протестувавши 15 осіб, котрі залишилися живими після авіакатастроф, впевнилися в однаковій зміні їх характеру. Аналогічні зміни сталися з людьми, що вижили після аварії корабля. Ким вони стали?

Відповідь:

Запитання №:11
Довший час вважалося, що в 1652 році Паскаль відправив листа, в котрому наводив як приклад сили притягання муху, котра плаває у горнятку кави і з помітною швидкістю направляється до краю горнятка. Яким чином була спростована автентичність цього листа?

Відповідь:

Запитання №:12
Щоб заповнити прогалини в освіті, Агата Крісті в літньому віці пішла до школи, де з подивом зрозуміла, що не знала про існування прямого кута, як, на її думку, не знав про кулястість землі… Хто?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com