Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2000-2001 років, II етап
(2000-12-24)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
В голландському місті Гаага є пам'ятник. Два музиканти піднесли до губ труби. Легенда каже, що вони почнуть грати, коли повз них пройде дехто у віці більшому 18-и років. Пам'ятник мовчить вже 200 років. Місцеві жителі не дивуються, оскільки вважають цього "декого" давно вимерлим казковим персонажем. Хто ж повинен пройти повз пам'ятник?

Відповідь:

Запитання №:2
Цей англієць займався різними дослідженнями, але найбільшу відомість йому принесло створення особливого вогнепровідного матеріалу. Назвіть його прізвище.

Відповідь:

Запитання №:3
В 1960 році це сталося у Бразилії, в 1983 році - в Кот д'Івуарі, в 1991 році - в Нігерії, а в 1997 році в Казахстані. Свого часу це ставалося і в Україні. В Росії це траплялося неодноразово, останній раз - в 1918 році. Що ж це за подія?

Відповідь:

Запитання №:4
Французький режисер Патріс Шеро якось сказав про ці два види мистецтва, що перший створює ілюзію того, що подія проходить саме тоді, коли ти її бачиш, а другий лише нагадує про факти, що трапилися в інших місцях. Що це за види мистецтва?

Відповідь:

Запитання №:5
Це містечко на південному заході Німеччини здавна славиться своїм хлібом та худобою. Купці, що торгували худобою, не дуже боялися пограбувань. Торбинку із виторгом вони прив'язували до шиї собаки, котрий і оберігав господаря. Кажуть, що м'ясники навіть спеціально вивели такого собаку. Назвіть цього м'ясницького собаку.

Відповідь:

Запитання №:6
Перші три доби після відкриття залізної дороги між Москвою та Петербургом проїзд був безкоштовним. Назвіть першопричину такого рішення адміністрації залізної дороги.

Відповідь:

Запитання №:7
Молодий чоловік пише листа своїй матері: "Дорога мама, я пишу тобі цього листа на роботі ручкою фірми "Кроун", котра пише м'яко і не залишає слідів на пальцях". А ким працює цей молодий чоловік?

Відповідь:

Запитання №:8
Задумують ці книги для необхідного і аж ніяк не для лінійного читання. "Людина, що прочитала таку книгу з початку до кінця, - готовий кадр для психіатричної лікарні". Про що так говорив Умберто Еко?

Відповідь:

Запитання №:9
Пристрасть цього чоловіка до псевдонімів була разючою. Можливо, тому, що життя його було переповнене непересічними подіями: він служив інтендантом в армії Наполеона, бував в Італії, Німеччині, Австрії, декілька разів в Англії, об'їздив усю Францію. Візьмемо навмання декілька його приватних листів. Підписи: "Котоне, Гальяр, Ф.де Мартен, А.Л.Фебюр'є, Жуль Пардессю, Адольф де Сейсельс, скучаючий барон Дорман, Комартен". Найвідоміший із невідомих псевдонімів - Сезар Бомбе. Назвіть той, під яким його знає увесь світ.

Відповідь:

Запитання №:10
Як називали венеціанці, котрі вперше висадилися у Південній Америці, побачену ними землю, якщо ця назва досі збереглася на географічних картах?

Відповідь:

Запитання №:11
В Англії він вважається почесним і шанованим громадянином. В Ізраїлі у давнину його обов'язки виконували судді, у Давньому Римі - особливі чиновники - "лікотри", а в Німеччині - новий член общини, що вступив до неї, чи останній чоловік, що одружився. Хто він?

Відповідь:

Запитання №:12
Американський сатирик Боб Філіпс казав: "Життя поділяється на три частини: коли ти віриш у Санта-Клауса, коли ти не віриш у Санта-Клауса, і коли…". Назвіть третю стадію в житті кожного чоловіка на думку Б.Філліпса.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com